В Західній Європі рівень вакцинації від коронавірусу значно вищий \ фото REUTERS

В той час як Португалія на заході європейського континенту, за рівнем вакцинації від коронавірусу займає передове місце у світі, найнижчі рівні щеплення залишаються на протилежному - східному боці Європи.

Європейські посадовці в Брюсселі вказують, що середній рівень вакцинації дорослого населення в 27 країнах ЄС перевищує 70%, але політики і фахівці стурбовані розривом між заходом і сходом.

За даними Our World in Data.org 26.09.2021 майже 88% португальців вже мають щеплення принаймні однією дозою, але, наприклад, в Україні цей рівень становить на сьогоднішній день 22%.

Читайте такожУ Румунії колотимуть бустерні дози вакцини проти коронавірусуПовільність української вакцинації можна значною мірою пояснити, що Україна не може користуватися можливостями, які мають країни-члени Євросоюзу. Проте статистика показує, що навіть сусідні з Україною країни, які входять до Євросоюзу, помітно відстають від західних партнерів.

Найгірші показники в ЄС подають з Болгарії - 22% та Румунії - 33% вакцинованих.

Трохи краще ситуація виглядає у Словаччині - 44% і в Польщі - 52%, але це значно менші показники у порівнянні, не лише з Португалією, але й з такими країнами як Іспанія - 80%, Данія - 77%, Франція - 74% чи Німеччина - 67%.

Низький рівень вакцинації на сході Європи також співпадає з порівняно високими показниками смертності людей, у яких був виявлений коронавірус.

Нова хвиля COVID-19, спричинена штамом Дельта, за словами медиків знову переповнює зокрема румунські лікарні пацієнтами з важкими симптомами.

Румунія опинилася серед лідерів у списках європейських країн за швидкістю поширення коронавірусу - в середньому 6815 на день, і за показником смертності після заражень - в середньому 123 на день упродовж останнього тижня.

Влад Міксіч, румунський фахівець з питань охорони здоров’я, сказав, що однією з причин низького рівня вакцинації в Румунії є "традиційна недовіра до влади" в країні, а також слабко організований процес вакцинації.

В сусідній Болгарії, 23% опитаних нещодавно сказали, що не хочуть робити щеплення, у той час як загалом в ЄС цей показник становить тільки 9%.

В Україні опитування, проведене в серпні показало, що понад 56% українців не мають наміру вакцинуватися. Український показник небажання робити щеплення від коронавірусу називають серед найвищих у світі, зазначає Голос Америки.

Вас також можуть зацікавити новини