Акція протесту на Банковій перетворилась на сутичку / REUTERS

У сутичках на Банковій 14 серпня постраждали вісім правоохоронців і двоє журналістів. Телеоператор ТСН, учасник АТО, заступник командира взводу "Карпатська Січ" Антон Філіп був збитий з ніг ударом по голові. Антон разом з кореспондентом ТСН Олександром Романюком фільмували перебіг акції, яка з мітингу переросла у справжню бійку.

Як гйдеться в сюжеті ТСН, "Національний корпус" прийшов до Офіса президента, щоб заступитися за бійців "Азова", яких нещодавно затримали за підозрою в розбої. Поліцейські хотіли перевірити, чи не мають мітингувальники заборонених предметів. І політична акція переросла в масштабну бійку. У хід пішли димові шашки і світлошумові гранати.

Відзначається, що дісталося і журналістам, які працювали між кордонами силовиків і мітингувальників. Оператор ТСН Антон Філіп прямо під час зйомок отримав удар в голову і впав на землю, а також отримавши велику порцію сльозогінного газу. Правоохоронці витягали його через спеціальний коридор. Наразі 1+1 media надає необхідну допомогу Антону – як медичну, так і юридичну – і вимагає знайти й притягнути нападника до відповідальності. Відповідну заяву буде подано до Національної поліції України. 

За словами потерпілого, напад на нього стався після ідентифікації окремими активістами символіки телеканалу 1+1 на знімальній техніці та ворожих закликів в бік працівника медіахолдингу. Такі дії, переконані у медіагрупі, суперечать засадам вільної журналістики та ставлять під сумнів не тільки безпеку новинарів під час виконання посадових обов’язків (під час акції також постраждав фотокореспондент видання "Букви"), але й природу подібних акцій зокрема.

"Адже відповідальність несе не тільки ініціатор мітингу, але й політичні сили, які за псевдопатріотичною риторикою нав‘язують суспільству мову ворожнечі та провокують сутички, зокрема фінансуючи подібні акції. Тому очікуємо на швидку реакцію правоохоронних органів та, відповідно, покарання винних у ситуації, що склалася", - йдеться в заяві 1 + 1.

Нагадаємо, під час акції активісти кидалися у копів фаєрами, педардами та димовими гранатами, застосовували газові балончики. Силовики у відповідь застосували газ, всю Банкову затягнуло димом. У цей самий час за спинами правоохоронців стояли прибічники "Нацкорпусу", які таки пройшли перевірку і опинилися біля Офісу президента. Поки їхні однодумці билися, вони співали.

Сутичка тривала 20 хвилин. Зрештою силовики та мітингувальники почали розходитися по різні боки. Правоохоронці у мегафон знову заявили - протестувальники таки можуть пройти до Офісу і провести свою акцію.

Раніше повідомлялося, за фактом нанесення тілесних ушкоджень журналісту "Букв" Олександру Кужельному під час акції біля офісу президента на вулиці Банковій у Києві відкрито кримінальне провадження.

"Букви" опублікували і відео нападу, яке зняли самі нападники. На ньому можна бачити, що Кужельного оточила група молодих людей, вони ображають його і вимагають видалити фото. Поки журналіст намагається щось пояснити, один з учасників без причин починає його бити. До побиття підключаються ще кілька людей, журналіста валять на землю і б'ють ногами.

Читайте такожУ "Нацкорпусі" заявили, що нападники на журналіста вже вибачилися і були покарані (відео)

Сутички біля офісу президента в Києві

14 серпня біля офісу президента на Банковій відбулася акція протесту, організована "Національним корпусом". В результаті заворушень постраждали 7 правоохоронців та нацгвардійці.

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський заявив, що кожен громадянин має право на мирний протест, однак будь-які насильницькі дії як щодо інших учасників мирного зібрання, так і щодо правоохоронців, не залишаться безкарними.