Фонд держмайна - від малої приватизації хочуть отримати до 2,3 мільйонів гривень доходів / фото УНІАН

Фонд держмайна України планує до кінця поточного року збільшити надходження до державного бюджету від малої приватизації до 2,3 млрд грн.

Як передає прес-служба Кабінету міністрів України, про це сьогодні на нараді прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з керівництвом Фонду держмайна повідомили представники ФДМУ.

«Від малої приватизації цього року до держбюджету надійшло 1,9 млрд грн. До кінця 2020 року ця сума збільшиться до 2,3 млрд грн», - сказано в повідомленні.

Читайте такожУкраїнським водіям пропонують КАСКО, вартість якого визначатиме мобільний додаток

Згідно з повідомленням, прем'єр-міністр доручив Міністерству фінансів, Державній податковій службі та Фонду держмайна відпрацювати реструктуризацію податкових боргів підприємств, що підлягають приватизації, що дозволить підвищити її ефективність.

За словами Шмигаля, уряд підтримує передачу управління держпідприємствами з метою скорочення участі держави в економіці нашої країни.

«Уряд підтримує приватизацію державних підприємств і продовжує тримати курс на скорочення участі держави в економіці. Це одна з тридцяти ініціатив векторів розвитку, які ми представили разом з аудитом. Реформа приватизації - це максимальна передача управління державними підприємствами, щоб вони працювали в ринковій економіці без впливу держави», - цитує прес-служба прем'єр-міністра.

Згідно з повідомленням, Шмигаль доручив Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства найближчим часом підготувати законопроект про відновлення проведення аукціонів для великої приватизації.

Приватизація в Україні: що відомо

  • Міністерство цифрової трансформації й Фонд держмайна України 5 листопада підписали меморандум про співпрацю, який передбачає спільну роботу відомств над поліпшенням доступу бізнесу до інформації про вакантні пропозиції для оренди або приватизації державного майна.
  • За інформацією ФДМУ, держбюджет у 2019 році отримав від малої приватизації 550 млн грн. Загалом було продано понад 300 об'єктів.
  • Довідка УНІАН. Малою приватизацією називають продаж державних та комунальних підприємств, об'єктів нерухомості, земельних ділянок, вартість яких не перевищує 250 млн грн.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram