Виплати призначено для 98,5 тис. працюючих жінок за 11,6 млн днів декретних відпусток \ фото REUTERS

За підсумками ІІІ кварталів Фонд соціального страхування (ФСС) прийняв на фінансування лікарняні листки, видані у зв’язку із вагітністю та пологами, на загальну суму 3,9 млрд грн.

Як йдеться у повідомленні ФСС, виплати призначено для 98,5 тис. працюючих жінок за 11,6 млн днів декретних відпусток.

Для декретних, оформлених паперовими і електронними лікарняними, процедура призначення допомог від ФСС тотожна. Однак існують особливості при роботі з е-лікарняними по вагітності та пологах.

"Дата фінансування декретної допомоги прямо залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку на виплату коштів працівнику як для паперових, так і для е-лікарняних", - йдеться у повідомленні.

У Фонді нагадали, що ФСС фінансує зазначену допомогу для всіх працюючих жінок за кожен день перебування у відпустці по вагітності та пологах. У загальних випадках її тривалість складає 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів).

Читайте такожВ Україні з початку року середньоденні декретні виплати зросли на 18%Розмір виплат по вагітності та пологах не залежить від тривалості страхового стажу жінки та фінансуються ФСС у розмірі 100% середньої заробітної плати застрахованої особи. Виключенням є застраховані особи, які в останній рік не знаходились у трудових відносинах і працевлаштувались менш ніж за півроку до виходу в декретну відпустку. Для них розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Додатково до основного може видаватись листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за рахунок коштів Фонду. Такий листок непрацездатності видається в разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді.

Вас також можуть зацікавити новини