этот материал доступен на русском

Страхування медиків: у Київраді заявили про декларативний характер проекту рішення

17:50, 24 червня 2020
Страхування
69 0
Спецпроект
Ілюстрація REUTERS

Голова Медичної комісії Києва, депутат Київської міської ради від ВО «Свобода» Олег Гелевей заявив, що проект рішення Київради про страхування медпрацівників наразі має більш декларативний характер, оскільки потребує ще розрахунків.

Читайте такожРодинам померлих від коронавірусу медиків виплатять по 1,5 мільйона гривеньПро це Гелевей сказав на прес-конференції в УНІАН, коментуючи одне з останніх рішень Медичної комісії Київради про підтримку проекту рішення Київради «Про страхування життя та здоров’я медичних працівників комунальних закладів охорони здоров’я м.Києва під час виконання професійних обов’язків».

«Так, було прийнято таке рішення на Комісії. На жаль, воно є більше декларативним, чим реальним. І власне, наш Департамент охорони здоров’я має розробити цифри. Але наші можновладці перш за все мали б сказати, яким шляхом йдемо: чи буде у нас страхування у медицині, чи не буде, якщо буде – то яке, як ви його бачите», - зазначив він.

На переконання Гелевея, запровадження страхової медицини – це один із варіантів виходу до надання більш якісних послуг в сфері медицини.

«Щоб була співоплата надання медичних послуг. З одного боку, це держава – для тих людей, які соціально не захищені, а з іншого - є люди, які заробляють по 40-50 тис. грн зарплати, то вони знайшли б 500 грн в місяць, щоб сплатити медичне страхування. І тоді додаткове фінансування надійшло б у медичні заклади для того, щоб у нас була гідна медицина. На жаль, на сьогоднішній момент це питання ніяк не розв’язано», - сказав він.

Голови Медичної комісії Київради висловив переконання, що має бути розглянуто два аспекти страхування: «Один – це страхування нас, громадян, надання гідної нам медичної допомоги. А другий аспект – це захист лікарів. Скажу відверто, що в усіх країнах, які навколо України, наша країна в цьому -унікум. Навіть в Росії, Польщі, Білорусі, Молдові, Румунії лікар не має права підійти до пацієнта, якщо його діяльність не застрахована від елементарної медичної помилки», - прокоментував Гелевей.

Довідка УНІАН. 10 червня на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту депутати підтримали проект рішення «Про страхування життя та здоров’я медичних працівників комунальних закладів охорони здоров’я м. Києва під час виконання професійних обов’язків».

Співавтор документу, депутат Київради Алла Шлапак пояснила, що мета проекту рішення – підвищення рівня соціального захисту медичних працівників комунальних закладів охорони здоров’я Києва.

«Ми пропонуємо муніципальний пакет додаткових соціальних гарантій медичним працівникам. Департамент фінансів має розробити відповідний механізм і визначити вартість такої послуги. За моїми підрахунками на основі даних страхових компаній, таке страхування буде коштувати міському бюджету приблизно 600 гривен на одного медпрацівника», - зазначила вона.

За інформацією Київради, загалом, йдеться не лише про страхування життя та здоров'я медичних працівників в умовах поширення COVID-19. Соціальні гарантії мають намір поширити загалом на виконання професійних обов'язків, на випадок захворювання, настання у зв'язку з цим інвалідності або смерті.

Остаточне рішення щодо вказаного проекту буде прийматись на засіданні Київради.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter