ФСС виплатив 5 млрд грн декретних у 2021 році \ фото REUTERS

За оперативними підсумками 2021 року Фонд соціального страхування (ФСС) профінансував понад 5 млрд грн допомог по вагітності та пологах для працюючих українок.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Фонду. У ФСС уточнили, що ця сума на 100 млн грн більше, ніж у 2020 році.

У Фонді уточнили, що зазначена допомога надається застрахованим особам у розмірі 100% середнього доходу за весь період перебування у відпустці по вагітності та пологах.

Читайте такожФонду соцстрахування виділили майже 2 мільярди гривень на покриття "діри" у виплатах

"У загальних випадках тривалість такої відпустки складає 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів). Додатково до основного може видаватись листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за рахунок коштів Фонду. Такий листок непрацездатності видається в разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді", - йдеться у повідомленні.

У ФСС зазначили, що для обчислення розміру допомоги необхідно помножити розмір середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами. Тривалість страхового стажу при цьому не враховується.

Водночас, як уточнили у Фонді, особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Вас також можуть зацікавити новини: