НАБУ незадоволене закриттям справи проти Авакова-молодшого та Чеботаря / фото УНІАН

Рішення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про закриття кримінального провадження щодо двох ключових підозрюваних - сина міністра внутрішніх справ України Олександра Авакова та екс-заступника міністра МВС Сергія Чеботаря - у розкраданні коштів при закупівлі рюкзаків для МВС є незрозумілим і непослідовним.

Відповідну заяву розмістило Національне антикорупційне бюро України на своїй сторінці Facebook.

"У квітні цього року детективи НАБУ разом із прокурорами САП прийняли рішення про те, що усі докази здобуто і відкрили матеріали стороні захисту для ознайомлення. Після цього на вимогу прокурорів детективи підготували об’ємний реєстр та обвинувальний акт стосовно всіх трьох підозрюваних, які потрібні лише у випадку скерування до суду. Проте 10 липня у ЄРДР з'явилася відмітка прокурора САП про відновлення досудового розслідування у справі рюкзаків, яка вже перебувала на стадії ознайомлення з матеріалами", - пояснює НАБУ.

Відео дня

Водночас у Нацбюро уточнили, що вчора ввечері, 11 липня, детективу зателефонував прокурор САП Василь Кричун і повідомив, що виніс постанову про закриття кримінального провадження щодо Авакова та Чеботаря, які, на думку слідства, організували закупівлю рюкзаків для потреб МВС із порушеннями.

"Щодо третього підозрюваного, представника фірми-переможця, яка мала поставити ці рюкзаки, то він висунув версію про одноосібне вчинення кримінального правопорушення", - сказали у НАБУ.

Також у НАБУ зазначили, що за майже місяць до того, 12 червня, детективи НАБУ подали до суду клопотання про обмеження сторони захисту у термінах ознайомлення із матеріалами справи.

Читайте такожСправу про «рюкзаки Авакова» закрито через відсутність складу злочину

"Прокурор САП дане клопотання тоді не підтримав, відтак детективи подали його самостійно. Наразі це клопотання досі не розглянуто", - заявили в Бюро.

УНІАН звернувся до радника САП з питань коммунікацій Ярослава Гордієвича з проханням прокоментувати закриття провадження щодо Авакова-молодшого та Чеботаря, але, попри обіцянку надати відповідну інформацію протягом 30 хвилин, не зробив цього.

Довідка. 31 жовтня 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів САП у рамках розслідування справи про розтрату понад 14 млн грн при закупівлі рюкзаків для Міністерства внутрішніх справ затримали Олександра Авакова, колишнього заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Чеботаря і представника фірми-переможця тендеру з постачання рюкзаків. Чеботарю і Авакову повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

В МВС назвали дії НАБУ політичними, а не юридично обґрунтованими. Аваков відкинув звинувачення на адресу сина. "Ні мій син, ні фірми, в яких він засновник, не мають і не мали ні копійки грошей з бюджету України. І Олександр Аваков пройде процедуру і доведе це в суді... Всім тим, хто хоче використати цю ситуацію з метою піару, заради власних політичних амбіцій - або для вирішення своїх кон'юнктурних завдань - відповім ще раз - не вийде. Я не розмінюю своїх принципів на особистий комфорт і легкість буття», - заявив міністр і наголосив, що НАБУ і САП "не повинні бути органами під впливом політичних груп та інтересів".

Прокурори САП клопотали про обрання Авакову-молодшому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави 5 млн грн, проте 1 листопада Солом’янський райсуд Києва прийняв рішення про особисте зобов'язання.