этот материал доступен на русском

Експерт пояснив, що може стати причиною перенесення президентських виборів

15:17, 23 серпня 2018
Політика
483 0
Експерт розповів про можливу формальну причину перенесення виборів президента / фото УНІАН

В Україні, з юридичної точки зору, існує суперечність між п'ятирічним терміном завершення повноважень президента і конституційною датою проведення наступних виборів глави держави. 

Про це в коментарі УНІАН заявив голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

Коментуючи інформацію народного депутата Леоніда Ємця (фракція «Народний фронт») про підготовку подання до Конституційного суду з метою перенесення дати виборів президента, експерт сказав, що йому про це невідомо. Однак він висловив думку, що «Леонід Ємець озвучує або якісь ідеї, проекти щодо цього, або чутки».

Читайте такожПорошенко вибачився за обіцянку у 2014 році завершити АТО швидко

Фесенко пояснив, що у разі обрання нового президента наприкінці квітня, строк дії президентських повноважень Порошенка ще не завершиться.

«В принципі, тут є певна проблема, є проміжок між, скажімо так, терміном п'ять років повноважень президента і конституційною датою проведення президентських виборів. Тут є певна проблема - розрив у конституційних термінах буквально в тиждень, два, з точки зору, коли має набути повноважень новий президент, якщо він буде обраний наприкінці квітня, і закінченням повноважень нинішнього президента», - пояснив Фесенко.

«З формальної точки зору, є певна проблема, і, можливо, є сенс звернутися до Конституційного суду, щоб він визначив, як виходити з цього протиріччя», - додав експерт.

При цьому, на думку експерта, непринципово, коли саме відбудуться вибори.

Читайте також"Як би він не старався, не вдасться": астролог прогнозує складний період для Порошенка

«Я не знаю, що в цьому поданні може бути, але, коли проводити перший тур виборів - наприкінці квітня, або наприкінці травня, на мій погляд, це не дуже принципово, з точки зору, наприклад, визначення ситуації... Там розрив не стільки по датах, а саме розрив у конституційних процедурах, коли мають розпочатися повноваження нового президента і закінчитися повноваження нинішнього президента», - заявив Фесенко.

Він сказав, що, скоріше, треба розібратися саме з цим питанням. «Розрив у два місяці, на мій погляд, на результати виборів принципово не вплине», - наголосив експерт.

Як повідомляв УНІАН, раніше перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець заявив, що до Конституційного суду готується подання щодо перенесення дати виборів президента України.

Читайте такожПорошенко знайшов нове дно: половина опитаних українців не проголосувала б за нього у жодному випадку

Наступні вибори президента України повинні відбутися 31 березня 2019 року. Порядок виборів президента визначається відповідними статтями чинної Конституції України, а також законом України «Про вибори президента України».

Попередні вибори президента України спочатку були заплановані як чергові на 2015 рік, але призначені на більш ранній термін у зв'язку з відстороненням Верховною Радою Віктора Януковича з поста президента 22 лютого 2014 року. Таким чином, позачергові вибори президента України пройшли 25 травня 2014 року.

Нинішній президент Петро Порошенко склав присягу 7 червня 2014 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter