Журналісти заявили про "відкати" за постачання висотомірів для ремонту Ан-26 / фото УНІАН

Перший заступник генерального директора ДК ”Укроборонпром” Сергій Омельченко заявляє, що єдиною компанією з виробництва висотомірів, які ставилися на Ан-26, є підприємство з Російської Федерації.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на прес-конференції у Києві, відповідаючи на запитання, чи перевіряли в "Укроборонпромі", де ТОВ "АН-Сервіс" бере висотоміри, хто і з якої країни їх постачає, адже в журналістському розслідуванні йдеться, що висотоміри були придбані у компанії, яка їх купила в компанії з ОАЕ, а та - в компанії з Росії, а також щодо перевірки вартості висотомірів.

Читайте такожСин Гладковського подав до суду на журналістів через розслідування про розкрадання в "оборонці"

"Механізм існує, і він складається з тендерного і конкурентного підходу до закупівлі комплектуючих. В даному випадку так само було обрано найкращу цінову пропозицію з тих, що були наявні під час відповідей на запит до авіаційних підприємств України, що мають відповідний фах і сертифікацію з постачання авіаційних елементів", - пояснив Омельченко.

За його словами, завдяки вибору найкращої цінової пропозиції вдалося отримати цей товар.

На зауваження, що раніше на прес-конференції Омельченко розповів, що краща пропозиція була лише від однієї компанії, тому про який тоді тендер йдеться, він відповів: "Єдиний переможець зі своєю пропозицією дійсно надав найкращу ціну. І він єдиний, хто зміг поставити цей висотомір".

На запитання, хто є виробником висотомірів, які ставилися на Ан-26, і хто їх випустив, Омельченко відповів: "Єдина компанія, що виробляє такі висотоміри, - це підприємство Російської Федерації".

Як повідомляв УНІАН, 4 березня проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив нову частину розслідування щодо закупівель комплектувальних за завищеними цінами для підприємств "Укроборонпрому", згідно з яким чинний керівник держконцерну Павло Букін та колишній перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський нібито отримували "відкати" за постачання висотомірів для ремонту в Україні Ан-26 з Казахстану.

У журналістських матеріалах йдеться про те, що в 2016-2017 роках висотоміри вартістю близько 85 тис. доларів США за посередництва сина Гладковского Ігоря та його партнера Віталія Жукова були доставлені в Україну через ОАЕ під виглядом запчастин до цивільного вертольота і придбані держкомпанією "Укрспецекспорт", яку на той момент очолював Букін, приблизно за 580 тис. доларів.

Автори розслідування стверджують, що при закупівлі висотомірів для ремонту в Україні Ан-26 з Казахстану Гладковский-старший та Букін отримували щонайменше 30 та 10 тис. доларів США "відкату".