Денісова повідомила про передачу до МЗС РФ клопотання про звільнення українських моряків під її особисте зобов'язання / фото УНІАН

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила про передачу до Міністерства закордонних справ Російської Федерації клопотання про звільнення захоплених у листопаді 2018 року 24 українських моряків під її особисте зобов'язання.

Про це український омбудсмен повідомила у соціальній мережі Facebook.

Читайте такожЗеленський зробив заяву щодо повернення Україні військовополонених моряків

Відео дня

"Щойно тимчасовий повірений у справах України в Російській Федерації Василь Покотило передав до МЗС РФ клопотання на ім'я керівника слідчої групи ФСБ Росії Сергія Мікрюкова щодо мого особистого зобов'язання стосовно 24 українських військових моряків, які утримуються в Лефортовському СІЗО", - зазначила Денісова.

Також вона додала, що тепер чекає на відповідь.

Як повідомляв УНІАН, 17 липня Лефортовський районний суд Москви на три місяці продовжив термін перебування під вартою всім 24 українським військовополоненим морякам - до 24 та 26 жовтня.

Довідка УНІАН. 25 листопада 2018 року Росія заблокувала проходження в Керченську протоку буксиру «Яни Капу» і катерам «Бердянськ» і «Нікополь», які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців, троє з них були поранені. Українців звинуватили в незаконному перетинанні кордону РФ (ч.3 ст.322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років).

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до РФ, яким суд зобов'язав Росію звільнити захоплених моряків і кораблі. Згідно з рішенням, Росія до 25 червня повинна була поінформувати суд про виконання наказу про звільнення українських моряків і суден.

Росія відмовилася виконати наказ Трибуналу ООН. У МЗС РФ заявили, що Міжнародний трибунал ООН з морського права не має юрисдикції розглядати вимоги України про звільнення захоплених військових кораблів і моряків.

9 липня російське слідство висунуло звинувачення в остаточній редакції всім 24-м військовополоненим українським морякам.