За неперсональне голосування в Раді пропонується ввести штрафи / фото УНІАН

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №2148 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України".

Текст документа оприлюднено на сайті Верховної Ради. Його автором виступив перший заступник голови парламенту Руслан Стефанчук.

Читайте також«Біс поплутав». Що заважає запобігати появі нових парламентських «кнопкодавів»

Законопроектом пропонується встановити кримінальну відповідальність за здійснення народним депутатом України будь-яким способом голосування на засіданні Верховної Ради України замість іншого народного депутата України (неособисте голосування).

"Кнопкодавів" пропонується карати штрафом від трьох до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 51 до 85 тисяч гривень.

Також зазначається, що відповідно до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України досудове розслідування таких кримінальних правопорушень здійснюватимуть слідчі органів Державного бюро розслідувань.

Законопроект також описує процедуру фіксації "кнопкодавства" і порядок дій у разі виявлення такого факту.

"Проект Закону розроблено з метою забезпечення врахування та відстоювання інтересів українського народу його представниками (народними депутатами України) під час прийняття Верховною Радою України рішень, а також повноцінне виконання народними депутатами України наданих їм повноважень", - йдеться в пояснювальній записці.

Читайте такожПереважна більшість українців виступає за позбавлення мандата депутатів-кнопкодавів та прогули

У ній також пояснюється, що вимога особистого голосування народними депутатами передбачена Конституцією, а також законом "Про статус народного депутата України" і регламентом Верховної Ради. "Порушення встановленої Конституцією України процедури ухвалення законів та інших актів Верховною Радою України є підставою для визнання їх неконституційними", - наголошується в пояснювальній записці.

Раніше повідомлялося, що перший заступник голови Верховної Ради, представник президента у парламенті Руслан Стефанчук направив до регламентного комітету звернення з вимогою дати правову оцінку зафіксованим фактам "кнопкодавста" та зареєстрував президентський законопроект про забезпечення особистого голосування.