Володимир Зеленський / REUTERS

Президент України Володимир Зеленський запевняє, що за три місяці повернуті Росією військові кораблі будуть відновлені.

Відповідну заяву він зробив під час свого чергового відеозвернення, яке опубліковано у нього на сторінці в Facebook.

Читайте такожРосія зіпхнула провину за стан кораблів на Україну«Ми повернули кораблі. Все як обіцяли, так і зробили. Так, не все там гаразд – деякого обладнання там немає. Але зараз з’являться списки, чого немає, і, по-перше, ми звернемось до Росії, і вона обов’язково нам це поверне. По друге, в будь-якому разі за три місяці наші військові катери будуть готові», – заявив Зеленський.

Як повідомляв УНІАН, 25 листопада 2018 року Росія заблокувала проходження в Керченську протоку буксира «Яни Капу» і катерам «Бердянськ» і «Нікополь», які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. При виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку.

Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців, троє з яких були поранені, і звинуватили в незаконному перетині кордону РФ.

7 вересня українські моряки повернулися додому в рамках обміну між Україною і Росією утримуваними особами.

17 листопада катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу» у супроводі російської берегової охорони вивели з акваторії «Генмолу» в Керчі, 20 листопада вони вже прибули в Україну, в порт Очакова.

Командувач ВМС адмірал Ігор Воронченко заявив, що росіяни на захоплених кораблях демонтували деякі засоби зв’язку та навігаційне обладнання.

21 листопада Зеленський заявив, що Україна вимагатиме від РФ повернути обладнання і озброєння, яких не вистачає на повернутих військових кораблях.

За словами президента, на кораблях немає частини обладнання та озброєння.