У причетності до вбивства влітку 2016 року журналіста Павла Шеремета слідство підозрює п'ятьох осіб.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу повідомив перший заступник голови Національної поліції Євген Коваль.

За його словами, слідчі Нацполіції провели понад 800 виїмок документів та інформації, допитали більш як 3 тис. 700 осіб, провели 47 різноманітних експертиз, відпрацювали 577 будинків та 4,3 тис. квартир, дослідили відеозаписи з 221 камер відеоспостереження.

Експертизи та інші зібрані дані дають підстави об'єктивно підозрювати у виконанні вбивства Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко (псевдонім "Лиса"), Яну Дугарь та подружжя Інни ("Пума") та Владислава ("Буча") Грищенків.

Читайте такожВибухівку під автомобіль Шеремета заклала Кузьменко Юлія - слідство

За даними слідства, Дугарь здійснювала розвідку поблизу місця вчинення злочину, у Кузьменко та Антоненка були вимкнені телефони у ніч перед вбивством Шеремета, а Владислав Грищенко є спеціалістом з мінно-вибухової справи та фігурує у справі про замах на вбивство за допомогою вибухового пристрою іншої особи.

За висновком експертизи, до якої входить психологічний, фотопортретний аналізи та аналіз ходи на досліджених відео, особою чоловічої статі, що бере участь у закладанні вибухового пристрою, є Антоненко, особою жіночої статі, яка закладала вибухівки, Кузьменко, що підтверджують й аналізи мобільного трафіку обох, адже їхні телефони в ніч скоєння злочину були вимкнені, що є нехарактерним для них.

Важливим для слідства було те, що Антоненко часто носить одяг із специфічними принтами - такий самий, як і чоловік, що заклав вибухівку. Крім того, Антоненко проживає поруч із місцем скоєння злочину.

Телефони Грищенків у час скоєння злочину та за день до цього були в Дніпрі, однак саме в цей день телефони лежали без активності, а вже за деякий час після вбивства їхня активність була відновлена.

Раніше повідомлялося, що підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета встановили в ході вивчення інших, на перший погляд, не пов'язаних між собою злочинів.