REUTERS

Наразі немає підстав говорити, що на залишках українського літака, який 8 січня зазнав авіакатастрофи поблизу Тегерану, є хімічні речовини, що вказують на терористичний акт або на "ненатуральне" падіння "Боїнга".

Про це міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив сьогодні на брифінгу в Києві.

За його словами, уламки літака звозять до ангару поблизу аеропорту та місця падіння "Боїнга", де над ними працюють, в тому числі, й українські фахівці, а тіла загиблих направили до лікарень Тегерану.

Відео дня

"Не всі частини вдалось зібрати, але обидва двигуни є. Є певні дуже важливі частини для нас, які до цього часу не знайдені і не зібрані - над цим працює іранська сторона", - розповів міністр.

Пристайко зазначив, що наразі спеціалісти вивчають та аналізують, зокрема, й характер пошкоджень літака.

Читайте такожУкраїнські фахівці в Ірані отримали доступ до "чорних скриньок" літака МАУ - Пристайко

"Є частини, які обпалені... є ті частини, які потребують детального вивчення, це стосується, наприклад, залишків хімікатів, які можуть бути, а можуть і не бути віднесені до вибухових сумішей. Ми визначаємо це. На сьогодні у нас немає достатньо підстав говорити, що на залишках літака є речовини, які вказують на терористичний акт або на "ненатуральне" падіння літака", - зазначив він.

Як повідомляв УНІАН, 8 січня в Ірані розбився літак МАУ, 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули.

Літак, що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, вилетів з аеропорту о 6.10 за місцевим часом і зник з радарів через кілька хвилин після вильоту.

На борту Boeing 737 перебували 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також 82 громадянина Ірану, 63 громадянина Канади, 10 громадян Швеції, четверо громадян Афганістану, троє громадян Німеччини і троє громадян Великобританії.

Причини трагедії встановлює іранська сторона із залученням, у разі погодження, правоохоронних підрозділів і компетентних органів інших країн. В Ірані також перебуває група українських експертів.

9 січня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо оприлюднив інформацію, яка може свідчити про наявність у канадської сторони доказів, в тому числі даних розвідувальних органів, щодо можливого ураження літака ракетою.