Кива відзначився черговим скандалом із листуванням в Раді / фото УНІАН

Служба безпеки України зацікавилась імовірним фактом листування народного депутата від "Опозиційної платформи-За життя" Ілля Киви з російським політиком Володимиром Жириновським, який відомий антиукраїнськими виразами і відвертою підтримкою терористичних угруповань на Донбасі.

Читайте такожЖириновський "взагалі не знає, хто такий Кива" – речник політика

Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на СБУ.

4 лютого у ЗМІ з'явилися скріншоти і відео листування Киви з, імовірно, Жириновським, де Кива грубо коментує діяльність Кабміну прем'єра Олексія Гончарука. Нецензурно висловлюючись про уряд та його голову, Кива зазначає, що з чинним складом Кабміну "немає шансів відновити економіку та взаємини".

Водночас він цікавиться самопочуттям та здоров'ям людини, яка підписана в нього як "Жирик... Владимир Вольфович". Журналіст, який опублікував листування, стверджує, що Кива спілкується саме з Жириновським, однак сам народний депутат це спростував.

Того ж дня він заявив журналістам, що насправді листувався зі своїм другом Володимиром, якого він називає "Жириком". Пізніше він змінив думку, розповівши, що знайомий з Жириновським і є прихильником міжпарламентських відносин, а депутати російської Держдуми є такими самими парламентарями.

Прес-секретар Жириновського заявив, що російський політик взагалі не знає про існування Киви і не спілкувався з ним.

У відповідь на запит «Суспільного» щодо можливого листування Киви та Жириновського СБУ повідомила, що відповідні підзрозділи відомства врахували цю інформацію.

В СБУ запевнили, що у разі отримання даних, які свідчитимуть про вчинення злочинів, віднесених до компетенції відомства, вживатимуться відповідні заходи згідно з чинним законодавством.