этот материал доступен на русском

РНБО ухвалила державне оборонне замовлення майже на 26 мільярдів гривень

18:45, 18 лютого 2020
Політика
507 0
Держоборонзамовленням передбачено продовжити розробку і закупівлю за найважливішими проектами зі створення ракетної техніки / Фото: УНІАН

Рада національної безпеки і оборони України під головуванням президента України Володимира Зеленського на своєму сьогоднішньому засіданні схвалила державне оборонне замовлення на 2020 рік у сумі 25,848 млрд грн.

Читайте також"З ідентичністю ми самі розберемося": Пристайко про "12 кроків посилення безпеки в Україні"

Про це повідомила прес-служба РНБО.

За підсумками розгляду питання Кабінету міністрів доручено затвердити цей документ з урахуванням висловлених пропозицій щодо його доопрацювання з метою підвищення бойових спроможностей Збройних сил України та розвитку сил стримування.

"Згідно зі схваленим документом, у 2020 році на виконання ДОЗ передбачено фінансування у сумі 25,848 млрд грн, що на 16% більше, ніж у 2019 році. У виконанні ДОЗ братимуть участь 14 державних замовників", - йдеться в повідомленні.

Серед іншого, уряду поставлено завдання внести на розгляд парламенту проекти законів щодо створення сприятливих умов для залучення іноземних інвестицій в ОПК, а також фінансового оздоровлення та підтримки його підприємств.

"Державним оборонним замовленням передбачено продовжити розробку і закупівлю за найважливішими проектами зі створення ракетної техніки. Уряду також доручено забезпечити фінансування у повному обсязі, не допускаючи зменшення відповідних видатків державного бюджету або перерозподілу на інші потреби, і внести зміни до ряду державних цільових програм у сфері ОПК у частині продовження строку їх виконання. У рішенні також містяться доручення іншим міністерствам, відомствам і державним замовникам з оборонного замовлення. Спільними зусиллями президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів у цьому році вдалося збільшити фінансовий ресурс на оборону і безпеку держави до 245,8 млрд грн, що майже на 30 млрд грн більше, ніж у 2019 році. У розпорядженні силового блоку буде також додатковий фінансовий ресурс у розмірі 10 млрд грн під державні гарантії для реалізації програм, пов'язаних з підвищенням обороноздатності і безпеки держави. Такий обсяг державних гарантій наші військові отримають вперше", - наголосили в РНБО.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 18 лютого, після засідання Ради національної безпеки і оборони України секретар РНБО Олексій Данілов спростував твердження, що новим оборонним замовленням не передбачено фінансування ракетних програм.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter