Володимир Зеленський / REUTERS

Кремль офіційно не запрошував українського президента Володимира Зеленського на парад до 75-річчя перемоги у Другій світовій війні 9 травня 2020 року.

Про це йдеться у відповіді Офісу президента на запит Української правди.

Читайте такожРосія вперше за 8 років призначила торгпреда в Україні

Відео дня

«За результатами аналізу реєстраційно-довідкової бази вхідної службової кореспонденції, здійсненого Департаментом документального забезпечення Офісу президента України, запитуваний документ (запрошення) відсутній», – йдеться у тексті.

Видання пише, що цікавилось в ОП, чи отримав Зеленський запрошення на парад і якою була його відповідь, якщо так, та чи планує він відвідати Москву.

Водночас в Офісі президента не прокоментували пропозицію депутата від ОПЗЖ Вадима Рабіновича направити парламентську делегацію до Москви для участі у параді.

Як повідомляв УНІАН, естонський парламент засудив російську інтерпретацію історичних подій, що передували Другій світовій війні. 

Раніше суперечка на історичну тематику загострилася між Варшавою та Москвою: під час пресконференції 19 грудня Путін заявив, що Польща "сама взяла участь в поділі Чехословаччини", а радянські війська увійшли до Польщі після того, як "польський уряд втратив контроль за своїми збройними силами та за тим, що відбувається на території країни". 

Пізніше він також заявив, що посол Польщі в нацистській Німеччині Юзеф Липський підтримував ідею Гітлера вислати євреїв в Африку. "Сволота, свиня антисемітська - по-іншому сказати не можна", - сказав Путін. Після цього в МЗС Польщі був викликаний посол РФ у Варшаві Сергій Андрєєв.

Польща "в різкій формі" висловила "свої заперечення у зв'язку з помилковими історичними твердженнями високопоставлених російських осіб", підкреслив заступник глави МЗС Польщі Марчін Пшидач. Росія намагається применшити "свою частку відповідальності за руйнування миру в Європі", впевнений він.

У Польщі агресорами вважають як нацистську Німеччину, так і більшовицький СРСР - відповідно до пакту Молотова-Ріббентропа та таємного протоколу щодо розділу Польщі. У Москві ж кажуть, що пакт дозволив СРСР відтягнути початок нацистського вторгнення та підготувати до війни армію.