Субота,
21 жовтня 2017
Наші спільноти

У ЄС допускають продовження терміну виконання Мінських домовленостей на кілька місяців

У Європейському Союзі вважають, що термін виконання Мінських домовленостей може бути продовжено максимум на кілька місяців.

/ Фото УНІАН
У ЄС очікують виконання досягнутих у Мінську домовленостей / Фото УНІАН

Як передає власний кореспондент УНІАН, про це сказав голова підрозділу з питань «Східного партнерства» Зовнішньої служби ЄС Дірк Шубель на засіданні делегації Європейського парламенту, яка є складовою частиною міжпарламентського Комітету асоціації Україна-ЄС.

За його словами, Мінські домовленості «не можуть бути виконані до кінця цього року, тому що вибори на території сепаратистів не можуть бути проведені до цього часу».

ОБСЄ продовжує фіксувати порушення бойовиками умов відведення озброєння

«Закон ще не готовий, і потім потрібно три місяці. Має бути знайдений Modus vivendi (тимчасова домовленість), щоб продовжити період для виконання Мінських домовленостей. І це зрозуміло всім. Що не зрозуміло, то це на який термін це має бути продовжено. Наше розуміння таке, що це не може бути продовжено на довгий термін, тому що у цьому випадку складеться враження, що ви готові прийняти заморожений конфлікт. Це буде справою кількох місяців, не більше», - пояснив ситуацію Шубель.

За його словами, таке «коротке продовження» підтримають Франція та Німеччина.

Також, як наголосив голова підрозділу, «повинно бути виконано дуже складне питання – повернення Україні контролю за кордоном, якого зараз немає».

«Ми не думаємо, що Мінські домовленості будуть виконані в повному обсязі до того часу, як всі іноземні збройні формування, все обладнання та всі найманці залишать Україну. І що Україна, а це, можливо, найголовніше, відновить контроль за своїми кордонами. Це дуже важливо. Головний сигнал Україні – продовжувати виконувати все, про що було домовлено у Мінську, і не залишити будь-якого місця для сумнівів щодо намірів виконати Мінські домовленості», - підкреслив Шубель.

Як повідомлялося, у вересні президент України Петро Порошенко заявляв, що наполягає на тому, що Мінські угоди повинні бути виконані до кінця 2015 року. Глава держави відкидав можливість їх продовження на 2016 рік.

"Під дулами російських автоматів їх ніхто проводити не буде": Яценюк назвав умови для виборів на Донбасі

У свою чергу президент Франції Франсуа Олланд після переговорів у «нормандському форматі», які відбулися 2 жовтня в Парижі, допустив, що термін виконання Мінських домовленостей може бути продовжено.

Олланд також повідомив, що під час переговорів сторони домовилися, що для проведення виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу «буде ухвалено окремий закон».

6 жовтня ватажки «ЛНР» і «ДНР» перенесли «місцеві вибори» на 2016 рік.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку