П'ятниця,
22 вересня 2017
Наші спільноти

Яценюк виступає за радикальну реформу політичної системи в Україні

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк виступає за радикальну реформу політичної системи в Україні.

REUTERS
REUTERS

Про це він заявив у передачі «10 хвилин з прем’єр-міністром», повідомили УНІАН у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну.

«Політична система держави потребує тотальної і радикальної реформи. Нова українська Конституція, яка повинна збалансувати відносини у трикутнику президент, уряд та Верховна Рада України, повинна бути широко обговорена і ухвалена парламентом», - наголосив Яценюк.

За його словами, нова політична система має передбачати «баланс влади, відповідальність кожної гілки влади і право народу насправді керувати своєю країною».

Порошенко відповів на критичну статтю NYT про корупцію в Україні: "гібридна війна"

Окрім цього, глава уряду наголосив на необхідності прозорого фінансування політичних сил.

«Політичні партії – це не клуби за особистими інтересами у формі закритих акціонерних товариств, а ідеологічно спрямовані політичні рухи, що несуть відповідальність за кожного делегованого чи то до складу Кабінету міністрів України, чи до органів місцевого самоврядування. Фінансування політичних партій виключно на прозорій основі. Це також потребує нової виборчої системи в країні», - сказав він.

Також Яценюк вважає, що в державі необхідно докорінно змінити судову систему та ухвалити зміни до Конституції одночасно з прийняттям нового закону про статус суддів та судоустрій, «що передбачає звільнення всіх корумпованих суддів та обрання нових, незалежних і професійних суддів, які будуть захищати честь, права і свободи громадян України».

"Це питання днів і годин": Порошенко визначив терміни для створення нової коаліції і Кабміну

«Реальна, а не показова боротьба з корупцією через ефективну роботу всіх новостворених антикорупційних органів. Зменшення бюрократичного апарату. Підвищення заробітних плат для державних службовців та звітування всіма чиновниками про свої статки, доходи і витрати, і контроль за цим», - підкреслив глава уряду.

Яценюк також наголосив на необхідності продовження процесу децентралізації.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку