Понеділок,
20 лютого 2017

Наші спільноти

Росія, що анексувала Крим, пояснила відмову екстрадувати Януковича, посилаючись на міжнародне право

Генпрокуратура Росії, що анексувала Крим, відмовила Україні у видачі екс-президента Віктора Януковича, тому що вважає його кримінальне переслідування політично вмотивованим.

Фото УНИАН
Запит на екстрадицію Януковича в Україну надійшов російським властям в лютому 2015 року / Фото УНІАН

Клопотання про екстрадицію Януковича було залишено без виконання "в силу ст. 3 Європейської конвенції про видачу 1957 року", - цитує відповідь російської Генпрокуратури РБК. У цій статті прописані підстави, які дозволяють відмовити тій чи іншій державі у видачі громадянина з політичних мотивів.

Так, країна не видає громадянина іншої країни, якщо вважа, що його кримінальне переслідування є політично вмотивованим, сказано в конвенції. Також запитувана сторона відмовляє у видачі, якщо вважає, що прохання про видачу у зв'язку із звичайним кримінальним злочином насправді була зроблене, щоб покарати людину за її раси, релігії, національності чи політичні переконання або якщо стану людини може бути завдано шкоди з будь-якої з цих причин.

В ГПУ заявили, що Янукович не може вільно пересуватися по світу

Запит на екстрадицію Януковича в Україну надійшов до російської влади в лютому 2015 року. 18 травня 2016 року начальник управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк заявив, що Москва відповіла на запит відмовою.

Нагадаємо, Росія в березні 2014, порушуючи міжнародне право, після введення військ анексувала український Крим і почала дестабілізувати обстановку на Донбасі. За безпосередньої участі російських спецслужб і підтримки російської армії на Донбасі були створені так звані Донецька і Луганська «народні республіки». РФ поставляє зброю терористам і направляє на Донбас найманців і свої регулярні війська.

Під час окупації Криму влада РФ також відкидала вторгнення російських військ на півострів, однак пізніше Путін публічно визнав цей факт.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Новини політики

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку