Путін «розпереживався» за Україну через зону вільної торгівлі з ЄС

10:29, 16 березня 2011
Політика
8133 0

Українським товарам поставлять заслін

Створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом може негативно вплинути на економічні відносини України з Росією, Білоруссю та Казахстаном.

Як повідомили УНІАН у прес-службі уряду РФ, про це прем`єр-міністр Росії Володимир ПУТІН сказав учора на прес-конференції в Мінську.

За його словами, Росія буде вимушена вибудовувати кордон для українських товарів, якщо Україна та ЄС створять зону вільної торгівлі.

«Ми знаємо, що Україна веде переговори щодо створення з Євросоюзом зони вільної торгівлі. Рівень митного захисту, який Україна обумовила собі при вступі до СОТ (зараз не називатиму абсолютних цифр), у 2 рази, більш ніж у 2 рази нижчий, ніж наш єдиний митний тариф. І навіть у разі приєднання Росії до СОТ на тих підставах, які ми для себе зараз теж уже визначили з нашими партнерами по переговорах у СОТ, він майже не зміниться: він буде теж у 2 рази вищий, ніж український», - сказав В.ПУТІН.

«Що це означає на практиці? Це означає, що якщо Україна створить зону вільної торгівлі разом із Євросоюзом і вимушена буде поступитися по багатьом позиціям, чутливим для української економіки, то вона, зрозуміло, розраховуватиме, що ці товари підуть на російський ринок. А ми не зможемо цього дозволити собі зробити, й ми вимушені будемо почати вибудовувати кордон, інакше нас завалять цими товарами», - підкреслив глава уряду РФ.

На його думку, вийти на європейський ринок із традиційними товарами досить складно, а скинути на російський ринок товари не вдасться.

В.ПУТІН упевнений, що вести переговори з Євросоюзом у форматі Єдиного економічного простору або Митного союзу – «це зовсім інша справа».

Водночас, він зазначив, що приєднання до якихось інтеграційних об`єднань є суверенним правом України.

«Це справа українського народу, парламенту, Президента, уряду цієї країни. Звичайно, ми вважаємо, що в цьому випадку інтеграційні процеси, такі як Митний союз, Єдиний економічний простір, були б, звичайно, більш повноцінними, навіть якщо подивитися на наш спільний ринок», - сказав він.

«Ми вітали б переговори з Україною з цього питання й до цього прагнутимемо, розмовлятимемо з нашими партнерами», - сказав він.

За словами В.ПУТІНА, на переговорах у Мінську також йшлося про взаємодію Росії та Білорусі в рамках Митного союзу. За словами В.ПУТІНА, його розширення за рахунок приєднання України могло б зробити інтеграцію продуктивнішою, повідомляють російські телеканали.

Як повідомляв УНІАН, 3 березня 2011 р. перший віце-прем`єр-міністр Росії Ігор ШУВАЛОВ заявив, що Росія пропонує Україні спільно встановлювати зону вільної торгівлі з Європейським Союзом після приєднання до Митного союзу й встановлення єдиного економічного простору в рамках Росії, Білорусі, Казахстану та України.

Довідка УНІАН. Із 1 січня 2010 в рамках Євразійської економічної співдружності діє Митний союз Росії, Білорусі та Казахстану.

6 липня 2010 набув чинності Митний кодекс Митного союзу.

1 липня 2011 року митні кордони між Росією та Казахстаном, а також між Росією та Білоруссю повинні повністю зникнути.

З 1 січня 2012 року країни об`єднаються в єдиному економічному просторі, на якому застосовуватимуться єдині принципи роботи бізнесу. Крім того, лідери країн планують створити єдиний валютний простір на території Митного союзу.

Україна і ЄС почали переговори про угоду про асоціацію в 2007 році. На початку 2008 року, після вступу України до Світової організації торгівлі, сторони почали переговори про угоду про зону вільної торгівлі, яка повинна стати складовою частиною угоди про асоціацію.

 

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter