П'ятниця,
18 серпня 2017
Наші спільноти

МЗС Литви: Якщо ситуація в Україні погіршиться, то ЄС швидко відреагує санкціями

МЗС Литви заявив, що ЄС може швидко відреагувати санкціями, якщо ситуація в Україні погіршиться

ЕС отреагирует быстро, если ситуация в украине ухудшится
ЄС відреагує швидко, якщо ситуація в україні погіршиться

Рада Європейського Союзу на рівні міністрів закордонних справ не ухвалила рішення про запровадження адресних санкцій проти українських можновладців, але ЄС буде "швидко готовий" до такого кроку в разі погіршення ситуації в Україні.

Як передає власний кореспондент УНІАН у Брюсселі, про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус, коментуючи засідання Ради ЄС за участю 28-ми міністрів закордонних справ, додавши, що ЄС вимагає створення в Україні широкого за політичною ознакою нового уряду з більшими повноваженнями за рахунок президентських повноважень.

"Ми погодили, що реакція Європейського Союзу - якщо ситуація на місці погіршиться, - то ЄС прореагує швидко. Це означає, що ми не плануємо щось робити зараз, поки ми бачимо певні аспекти діалогу. Діалог - це єдиний шлях виходу з цієї ситуації. І ми заохочуємо діалог (між владою та опозицією)", - сказав Лінкявічус, відповідаючи на запитання УНІАН.

Рада ЄС не ухвалила рішення про санкції - джерело

"Були вже гарні ознаки - скасування антидемократичних законів 16 січня, наприклад. У ЄС є певні вимоги - це новий широкий уряд, конституційна реформа, перерозподіл влади між Президентом та урядом на користь уряду та прозорі демократичні вибори - все це будуть позитивні ознаки для виходу з кризи", - сказав литовський міністр.

"Якщо ці вимоги будуть виконані - особливо, що стосується нового уряду, який буде готовий до реформ - ми будемо й далі тісно працювати з Україною, а також залучимо міжнародні фінансові інституції - МВФ, ЄБРР для можливого фінансового пакета допомоги. Рано ще говорити про цифри, але важливо пам'ятати, що ця допомога матиме умови. Якщо всі ці кроки будуть виконані, то не буде потреби вживати тих заходів (санкцій -- УНІАН)", - додав литовський міністр.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку