Затверджений стандарт стосуватиметься учнів, що навчаються за 12-річною програмою / Фото REUTERS

Кабінет міністрів затвердив Державний стандарт базової середньої освіти.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне розпорядження ухвалено на засіданні уряду.

Рішення прийнято без обговорення.

Стандарт базової середньої освіти набуде чинності з 2022 року та стосуватиметься учнів, які навчаються за дванадцятирічною програмою.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що компетентності та навички, закладені у стандарті, базуються на найкращих практиках Європейського Союзу та відповідають сучасному технологічному світу.

Ми визначаємо 11 основних компетентностей, які мають здобути школярі. Серед них: вільне володіння державною мовою, здатність спілкуватися іноземними мовами, математична та технологічна компетентність, інноваційність та відкритість до нових ідей, підприємливість та фінансова грамотність, спроможність навчатися впродовж життя, — сказав Шмигаль.

Читайте такожНа Одещині 16 шкіл перейшли на дистанційне навчання через поширення COVID-19

За словами очільника уряду, документ встановлює чіткі орієнтири, за якими учні здобуватимуть знання, а батьки зможуть відстежувати навчальний поступ своїх дітей.

«Своєю чергою, педагоги матимуть академічну свободу, а школи будуть забезпечені всіма ресурсами, зокрема електронними та технологічними рішеннями», — підкреслив прем’єр-міністр.

Шмигаль також нагадав, що в проекті бюджету на 2021 рік найбільше зростання передбачено на систему освіти.

«На 34 млрд грн більше для освітньої сфери, ніж цього року. Це рекордні 159 млрд грн для Міністерства освіти і науки, з яких 1,4 млрд грн буде виділено для програми «Нова українська школа», — наголосив він.

Читайте схожі новини на тему:

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram