Стефанішина запевняє, що загрози безвізовому режиму немає / фото УНІАН

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявляє, що не можна швидко врегулювати кризу, викликану рішенням Конституційного суду щодо скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування, але загрози безвізовому режиму з Євросоюзом немає.

Читайте такожУ ВР розповіли, як триває робота над розв'язанням конституційної кризиЯк передає кореспондент УНІАН, про це вона повідомила журналістам.

"У нас немає конституційної кризи, криза пов'язана з рішенням Контитуційного суду. Це трошки інші речі, але сьогодні президент демонструє високий рівень лідерства у цьому процесі. Працює правова комісія, скоро запрацює антикорупційна рада, напрацьовуються рішення", - зазначила Стефанішина.

Вона переконана, що "держава забезпечує адекватне реагування на цей виклик".

"Але це не можуть бути швидкі рішення. Це мають бути складні політико-правові консенсуси, і такі консенсуси зараз вишукуються, і тому така реакція - активна взаємодія влади дає можливість мені говорити, що загрози безвізовому режиму немає, і є цілком спільна позиція про відданість антикорупційним реформам", - додала вона.

Конституційна криза в Україні

  • 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування.
  • Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження НАЗК з перевірки декларацій та виявлення конфлікту інтересів.
  • 2 листопада у ВР було зареєстровано законопроект, яким пропонується відновити норми про е-декларування, скасовані Конституційним судом. Авторами проекту закону "Про відновлення дії окремих положень закону "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України" (№4304) є голова ВР Дмитро Разумков і члени різних фракцій парламенту, зокрема, "Євросолідарності", "Голосу" та "Слуги народу".
  • 16 листопада Разумков зазначив, що законопроект №4304 був розроблений та підтриманий майже всіма політичними силами у парламенті. Також він закликав створити робочу групу, яка почала б напрацьовувати законодавчі ініціативи щодо виходу держави з конституційної кризи.
  • 18 листопада Кондратюк підписала розпорядження про створення робочої групи з питань законодавчого забезпечення ефективної діяльності у сфері запобігання корупції та удосконалення законодавчого регулювання окремих аспектів роботи КС.
  • Група до 1 грудня має розробити узгоджені законопроекти щодо внесення змін до Кримінального кодексу, законів "Про запобігання корупції" та "Про Конституційний суд України", які обумовлені рішенням КС від 27 жовтня 2020 року.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram