Зеленський обговорив з послами G7 санкції проти телеканалів Медведчука / фото ОП

Президент України Володимир Зеленський поінформував послів G7 про важливість санкцій проти телеканалів «112 Україна», «ZIK» і «NewsOne».

Про це Зеленський повідомив у мікроблозі Twitter.

"Сьогодні інформація є потужною зброєю, як танки або ракети. Україна бореться з гібридними загрозами для нашої незалежності. Був радий поінформувати послів G7 щодо важливості санкцій проти дезінформаційних платформ. Також був радий обговорити судову реформу", - написав Зеленський.

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з послами країн «Великої сімки» та Європейського Союзу в Україні.

Як повідомляє прес-служба Офісу президента, під час зустрічі обговорювались актуальні питання порядку денного співпраці з міжнародними партнерами, впровадження ключових реформ в Україні та мирне врегулювання на Донбасі.

Президент зазначив, що з часу останньої зустрічі у такому форматі торік в Україні відбулася низка подій, які загрожують державному устрою, та було вжито рішучих кроків для подолання цих викликів.

Зокрема, Зеленський поінформував іноземних дипломатів про рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 лютого 2021 року щодо запровадження санкцій проти окремих засобів масової інформації.

«Хочу відзначити роботу Служби безпеки України саме в боротьбі з небезпекою російської агресії в інформпросторі. Санкції проти засобів масової інформації – це завжди складне рішення для будь-якої влади, крім авторитарної. Це рішення не є емоційним, воно визрівало й готувалося вже тривалий час на основі інформації багатьох українських державних органів. Це в жодному разі не наступ на свободу слова, це обґрунтоване рішення для захисту національної безпеки», – наголосив президент.

Було акцентовано, що телеканали, стосовно яких були запроваджені санкції, тривалий час активно використовувалися для дезінформаційних кампаній в Україні, спрямованих на підрив реформ, курсу держави на європейську та євроатлантичну інтеграцію і просування гібридного впливу держави-агресора на політичні процеси в Україні.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак додав, що санкції стосовно деяких ЗМІ були запроваджені на основі серйозних доказів.

«Свобода слова, свобода роботи журналістів була й залишається пріоритетом для Української держави», – зазначив Єрмак.

Зеленський наголосив, що свободі слова в Україні нічого не загрожує.

«В Україні чи не найбільша в регіоні концентрація вільних мовників та медіа», – зауважив президент і додав, що українська влада діятиме виключно за законом.

Читайте також"Від нас не втечеш": українська ЛГБТ-спільнота "потролила" Медведчука через закриття телеканалів

Заборона телеканалів Медведчука: що відомо

Читайте такожВ РНБО допускають запровадження санкцій проти інших телеканалів

Телеканали Тараса Козака: що відомо

  • 12 жовтня 2018 року Козак заявив про купівлю телеканалу NewsOne (ТОВ "Новини 24 години") з оцінкою 41-42 мільйони гривень.
  • У грудні 2018 року Козак відзвітував про купівлю дев'яти компаній групи 112 Україна, оцінивши їхню вартість на дату придбання в 72,87 мільйона гривень.
  • У 2019 році Тарас Козак став новим і одноосібним власником телевізійних мовників телеканалу Zik.
  • 4 жовтня 2018 року Верховна Рада підтримала звернення до РНБО щодо введення санкцій проти компаній, які входять в структуру власності телеканалів 112 Україна і NewsOne.