Фокін розповыв, коли піде з ТКГ / скріншот

Перший заступник голови української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) щодо Донбасу Вітольд Фокін назвав умови, за яких він піде з ТКГ.

Про це він розповів в інтерв'ю "Українському радіо".

За його словами, він може піти з ТКГ, якщо не бачитиме перспектив своєї роботи, а не тому, що його "зараз полощать в багнюці".

"Якщо я не отримаю підтримки від влади, я змушений буду піти. Хоча знаю, що дуже багато людей будуть у розпачі, бо мені довіряють і чекають від мене позитивних рішень", - сказав Фокін.

При цьому він зазначив, не ставить перед собою чи владою якихось термінів, коли влада має дослухатися до нього, назвавши це "ультиматумами".

"Я мови ультиматуму не визнаю. Треба завжди шукати компроміс. Але, по суті, якщо зараз протягом місяця ніхто не вислухає мої окремі пропозиції, то я, напевно, задумаюся над цим", - додав Фокін.

Читайте такожФокін стверджує, що на мир не варто розраховувати, якщо не оголосити "загальну амністію"

Участь Фокіна у ТКГ по Донбасу

  • 28 липня стало відомо, що екс-президент Леонід Кучма вирішив припинити участь в роботі ТКГ з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.
  • 30 липня Зеленський призначив Кравчука головою української делегації в Тристоронній контактній групі.
  • 18 серпня президент увів до складу делегації України для участі в Контактній групі прем'єр-міністра України в 1990-1992 роках Фокіна.
  • Вітольд Фокін в інтерв’ю виданню "Страна" заявив, що виступає за надання особливого статусу всій території Донецької та Луганської областей, а не тільки їх окупованій частині. На його переконання, з обох сторін було скоєно багато злочинів, які повинні бути розслідуванні, а винні мають понести покарання. Також висловив готовність їхати на окуповану частину Донбасу для перемовин з бойовиками, якщо таке доручення дасть президент або парламент. За його словами, цю ідею підтримує й очільник української делегації в ТКГ Леонід Кравчук.
  • Керівник Офісу президента Андрій Єрмак наголосив, що висловлювання Фокіна щодо "особливого статусу" для всього Донбасу та амністії бойовиків не відображають офіційної позиції делегації України. За словами Єрмака, більшість позицій, які висловив Фокін, по суті, відображають положення перших і других Мінських домовленостей.
  • Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що заяви першого заступника голови української делегації у Тимчасовій контактній групі Вітольда Фокіна щодо "особливого статусу" для всього Донбасу і загальної амністії бойовиків не відповідають національним інтересам України та є провокативними.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram