этот материал доступен на русском

У Верховній Раді планують щорічно проводити ґендерний аудит

18:05, 09 липня 2020
Політика
130 0
Аудит покаже, чи жінки й чоловіки в парламенті мають однакові права / фото УНІАН

Як ідеться у повідомленні на сайті парламенту, під час онлайн-вебінару "Ґендерно орієнтований підхід у бюджетному процесі" керівник апарату ВР Вячеслав Штучний розповів про впровадження ґендерної політики в парламенті.

Так, у березні 2020 року було підписано розпорядження про проведення ґендерного аудиту і затверджено відповідні методичні рекомендації. Системний аудит буде проводитися на початку кожного року, щоб проаналізувати, чи жінки й чоловіки в парламенті мають однакові права, а також для підвищення рівня обізнаності працівників з питань інтеграції ґендерних принципів у роботу апарату ВР. Крім того, на ґендерну чутливість будуть перевірятися організаційно-розпорядчі документи.

Читайте такожУ ЄС жінки в середньому отримують на 30% нижчі пенсії, ніж чоловіки (інфографіка)

"Ми приділяємо значну увагу питанням ґендерної політики в парламенті. Станом на сьогодні проект "Ґендерне бюджетування в Україні" є найбільшим у світі із впровадження ґендерно орієнтованого бюджетування. Важливо, що Верховна Рада України долучилася до цієї роботи та розпочала співпрацю з експертами для запровадження зазначеного підходу в роботі апарату парламенту", - зауважив Штучний.

Він також повідомив, що нещодавно було підписано меморандум про взаєморозуміння між апаратом ВР та структурою Організації Об’єднаних Націй з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. Документ визначає проведення ґендерного аудиту доступності будівель парламенту та просування ґендерної рівності відповідно до міжнародного досвіду.

Під час вебінару учасники ознайомилися із принципами, практичним досвідом застосування ґендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі та його застосуванням для розроблення нормативно-правових актів.

Заступник керівника проекту "Ґендерне бюджетування в Україні" Оксана Цюпа заявила, що підхід використовують високорозвинуті держави світу вже понад 30 років. Ґендерно орієнтоване бюджетування дозволяє переструктурувати бюджети так, щоб доходи та видатки враховували потреби жінок і чоловіків.

"Ґендерно орієнтоване бюджетування дає можливість за кожною гривнею побачити кінцевого отримувача послуг. Уже доведено, що вкладання грошей в ґендерну рівність у геометричній прогресії відбивається на розмірі валового внутрішнього продукту країн. Адже залучається велика категорія незайнятого, але економічно активного населення і це працює на покращення добробуту громадян", - сказала Цюпа.

Вона підкреслила, що експерти точково уже співпрацювали з представниками окремих секретаріатів комітетів. "Важливо, що зараз ми можемо охопити всі структурні підрозділи апарату та донести зміст і необхідність запровадження в роботу цього підходу", - сказала вона.

У ВР нагадали, що проект "Ґендерне бюджетування в Україні" розпочав роботу в Україні з 2013 року та працюватиме до 2021 року. Він реалізується за фінансової підтримки уряду Королівства Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку (SIDA) для забезпечення консультативної підтримки Міністерства фінансів України у процесі впровадження ґендерно-чутливого бюджетування.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter