REUTERS

Партія «За майбутнє» вимагає від представників влади припинити тиск та спроби спотворити результати волевиявлення на довиборах до Верховної Ради в окрузі № 87 в Івано-Франківській області. Крім того, закликає президента України Володимира Зеленського забезпечити захист конституційних прав виборців округу. А правоохоронні органи – рішуче реагувати на спроби порушення виборчого законодавства, не зважаючи на посади та політичну приналежність злочинців. Про це, як повідомляє сайт партії, заявив співголова групи «Партія «За майбутнє», народний депутат Тарас Батенко.

Читайте такожСпроба зриву виборів на Прикарпатті: Тищенко вимагав стати перед ним на колінаВін зазначив, що влада не вперше намагається просунути свого кандидата у Верховну Раду, позбавивши мандата справжнього переможця. За словами політика, в 2019 році з аналогічною несправедливістю стикнувся член депутатської групи Сергій Рудик, який кілька місяців не міг отримати депутатського мандата через перепони, які чинила влада та кандидат від «Слуги народу». Нині ситуація повторюється в окрузі № 87, де, за даними паралельних підрахунків голосів, переміг кандидат від партії «За майбутнє» Олександр Шевченко. Як підкреслив Тарас Батенко, такі дії влади стають тенденцією.

Співголова депутатської групи відзначає, що на Івано-Франківщині влада чинить шалений тиск з метою просунути свого кандидата до Верховної Ради.

«В ОВК відбуваються дивні речі. Кілька діб її робота була заблокована через відсутність кворуму. В результаті ЦВК вимушена була змінити голову та кількох членів. За нашими даними, на округ прибули 28-ми депутатів з фракції «Слуга народу». Учасники виборчого процесу відчувають шалений тиск. Натомість люди виходять на вулиці, щоб відстояти свій вибір. Зрозуміло, що подібна ситуація неприпустима в демократичній європейській державі, якою прагне бути Україна. І, на жаль, вона б’є по міжнародному іміджу України», – підкреслив парламентар.

При цьому він висловив переконання, що врешті-решт правда переможе і Олександра Шевченка, якому громадяни довірили представляти їхні інтереси у Верховній Раді, буде офіційно визнано переможцем.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram