Китай у серпні запустить супутник для проведення експерименту з квантової телепортації

01:34, 06 липня 2016
707 0

Китай у середині серпня 2016 року запустить супутник, за допомогою якого планується проведення першого у світі експерименту по здійсненню квантової телепортації на відстань більше 1,2 тисячі кілометрів.

REUTERS

Про це повідомляє Лента.ру з посиланням на видання South China Morning Post.

Запуск апарату буде здійснено за допомогою ракети-носія Long March 2D з найбільшого космодрому країни Цзюцюань, розташованого в автономному районі Внутрішня Монголія. За допомогою супутника вчені планують провести низку квантових експериментів.

Читайте такожВчені поставили рекорд з дальності квантової телепортації

Одним із найбільш амбітних серед них вважається досвід щодо здійснення квантової телепортації між землею і космосом на відстань більше 1,2 тисячі кілометрів станціями в Делінхе і в Ліцзяні (або Наньшані). З цією метою вже побудована наземна лінія зв'язку довжиною близько тисячі кілометрів.

На першому етапі дослідів вчені збираються перевірити надійність криптографічного зв'язку між Пекіном і Віднем, посередником в якій виступить навколоземний супутник. На другому етапі вчені через супутник здійснять квантову телепортацію фотонів між станціями в Делінхе і в Ліцзяні (або Наньшані). Відстань між цими пунктами перевищує 1,2 тисячі кілометрів.

У плани китайських вчених входять досліди по передачі сигналів між Місяцем і Землею. Додатками досліджуваної технології є захист даних і інтереси військових. Раніше Китай планував запуск супутника на червень 2016 року. У Росії також очікують впровадження технологій квантової телепортації.

Читайте також7 питань про історичне відкриття: до чого тут Ейнштейн і що таке гравітаційні хвилі

Остання являє собою передачу квантового стану частинки на відстань. Для цього використовується рознесена пара зчеплених (заплутаних) часток: згідно квантової механіки, навіть при віддаленні таких частинок одна від одної вони зберігають інформацію про стан свого партнера.

Раніше УНІАН повідомляв, що китайські вчені влітку 2016 року проведуть перший у світі експеримент по здійсненню квантової телепортації на відстань понад 1200 кілометрів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter