Іран оголосив про отримання збагаченого урану

17:39, 28 жовтня 2006
Наука та IT
847 0

на другому каскаді центрифуг

Влада Ірану офіційно оголосила про отримання першої партії збагаченого урану на другому каскаді газових центрифуг в Натанзі (Natanz).

Заступник голови іранського агентства з ядерної енергетики Мохаммед Ганнад (Mohammad Ghannad) заявив у суботу в інтерв`ю, що комплекс з 164 газових центрифуг, збудований у Натанзі, розпочав роботу два тижні тому, передає AFP.

"За час роботи на другому каскаді центрифуг було вироблено заплановану кількість збагаченого урану", - повідомив Ганнад, уточнивши, що уран збагачувався до рівня в 3-5 відсотків.

Результати, одержані за час роботи другого каскаду центрифуг, повідомив він, дозволили Ірану "впритул наблизитися до отримання збагаченого урану в промислових масштабах".

Каскади газових центрифуг використовуються як для отримання палива для ядерних реакторів, так і для збагачення урану для використання в ядерних боєголовках.

Іран заявляє, що має намір проводити лише низькозбагачений уран - непридатний для виробництва ядерної зброї. На заклики світової спільноти негайно відмовитися від робіт по збагаченню Іран відповідає відмовою, мотивуючи її тим, що має право розвивати атомну енергетику.

Лента.ру

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter