этот материал доступен на русском

Деякі люди мають імунітет до COVID-19 – дослідження

10:36, 04 червня 2020
Наука та IT
6014 0
REUTERS

Імунна система деяких людей, які ніколи не хворіли на COVID-19, має допоміжні Т-клітини, що здатні розпізнавати та реагувати на небезпечний вірус.

Про це свідчать дані нового дослідження, пише Science alert.

На думку вчених, причиною цьому є так звана перехресна реакція: коли Т-клітини-помічники розвиваються у відповідь на інший вірус, вони реагують на схожий, але раніше не відомий патоген.

У цьому випадку Т-клітини можуть залишитися після попереднього контакту людини з іншим видом коронавірусу – ймовірно, одним з чотирьох, що спричиняють застуду.

 Читайте такожНауковці оцінили корисність масок і соціальної дистанції на основі 172 досліджень з коронавірусу

За словами науковців, саме ці клітини «можуть допомогти генерувати швидшу і сильнішу імунну відповідь».

Серед груп пацієнтів з коронавірусом, вивчених у цьому дослідженні, тільки у двох були важкі випадки; інші 90% мали легку або помірну форму інфекції.

Водночас деякі скептики вважають, що поки зарано робити висновки, що перехресна реакція відіграє якусь роль у тому, як саме протікає в організмі людини COVID-19. Адже вже за кілька місяців дані можуть бути неактуальними через швидку мутацію вірусу.

Втім, автори дослідження зауважують, що «імунна система пов’язана з подією. Якщо це сильна подія, у вас буде сильна пам’ять».

Як повідомляв УНІАН, згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, тиск з боку людства включно з торгівлею дикими тваринами та знищення місць їхнього природного проживання зробив великий внесок у вимирання сотень видів. При цьому багато інших тварин опиняються на межі зникнення.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter