Знахідки з розкопок 1885 року / фото greece.greekreporter.com

На Кіпрі виявили сліди святилища Аполлона в стародавньому місті Франгісса, знайдене близько 130 років тому і приблизно в той же період часу всіма забуте.

Читайте такожУ Греції випадково знайшли дві статуї віком 2300 років (фото)Про це пише Cyprus Mail.

Скарби зі стародавнього храму Аполлона у Франгіссі давно і добре відомі фахівцям.

У музеях вони з'явилися понад століття тому. Зокрема, артефакти з цього святилища виставлені в Лондоні та Торонто. Однак до останнього часу ніхто з вчених не знав точного місцезнаходження цього храму.

Святилище Аполлона на Кіпрі: що про нього відомо

  • Вперше святилище було виявлено в 1885 німецьким археологом Максом Онефальш-Ріхтером.
  • Археолог сам хотів опублікувати результати дослідження, тому не хотів розкривати інформацію про місце розташування об'єкта до публікації своєї книги. Однак через постійні фінансові проблеми йому довелося зупинити дослідницькі роботи, в результаті точне місце розташування святилища було втрачено. Після смерті археолога 1917 році зберігся лише неповний рукопис.
  • Перша спроба заново відкрити храм Аполлона була зроблена в 1980-і роки. Але тоді всього лише вдалося ідентифікувати ряд артефактів з цього храму.
  • У жовтні минулого року міжнародна команда археологів провела попередні розкопки в районі Нікосії. Важливим джерелом інформації для нових досліджень став недописаний рукопис Онефальш-Ріхтера. 
  • Основні роботи будуть проведені після зняття обмежень, введених через пандемію нової коронавірусної інфекції.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram