Вакцина від COVID-19 - у Євросоюзі розтривожили перспективами / REUTERS

У випадку, якщо вакцину від COVID-19 таки винайдуть найближчим часом, до 2022 року нею можуть щепити тільки певну частину мешканців Євросоюзу.

Про це говорили чиновники ЄС на внутрішньому засіданні, пише Reuters.

Читайте такожНауковці пов'язали відмову носити маску з "антисоціальними нахилами"

За їхніми словами, уряди досі не визначилися з вакцинацією громадян.

ЄС вже отримав понад мільярд доз потенційних вакцин від COVID-19 трьох розробників, перемовини ведуть і з іншими компаніями щодо резервування ще мільярда флаконів.

Експерти зауважують, що не кожна потенційна вакцина може бути ефективною.

«До кінця 2021 року не буде достатніх доз вакцини від COVID-19 для всього населення», – розповів агентству представник Єврокомісії. Слова підтвердив й інший чиновник.

Вакцини від COVID-19: що відомо

  • Китай схвалив клінічні випробування на людях вакцини проти коронавірусу, яка була вироблена з використанням клітин комах.
  • Країни Євросоюзу, Велика Британія, а також країни-партнери ЄС погодили план вакцинації від COVID-19. Згідно з ним, на першому етапі щеплення повинні отримати 40% їхнього населення. І такі наміри відрізняються від планів, які склали в ВООЗ.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) включила до переліку допущених до клінічних випробувань розроблювану в Казахстані вакцину від коронавірусу COVID-19. Всього списку 33 вакцини з 19 країн світу.
  • Потенційної вакцини проти коронавірусу вистачить на 5-10 років, пише Reuters.
  • Далеко не всі українці згодні вакцинуватися, щоб захиститися від коронавірусу. Тільки 47% громадян зізналися, що готові зробити відповідне щеплення, після того, як вакцину схвалить Всесвітня організація охорони здоров'я. Ще 42% українців заявили, що не збираються робити щеплення.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram