этот материал доступен на русском

"Багато речей потребують реставрації": в Мінкульті не дорахувалися 10 цінних предметів з Києво-Печерської лаври

17:10, 10 січня 2019
Суспільство
475 0
З оглянутих предметів 253 відреставровані, 65 потребують реставрації / фото УНІАН

У Міністерстві культури заявили, що перевірка фондових колекцій Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, які були передані на постійне зберігання до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври протягом 1988 - 2000 років, виявила недостачу десяти предметів.

Про це повідомила керівник прес-служби Міністерства культури Юлія Даценко. За її словами, в період з 1988-го по 2000-й роки у Свято-Успенську Києво-Печерську лавру (чоловічого монастиря Української православної церкви), згідно з актами, було передано 829 предметів.

"Перевіркою встановлено наявність і точне місцезнаходження 815 предметів. 14 предметів не виявлено", - заявила Даценко. Вона зазначила, що після завершення перевірки представниками монастиря було додатково надано до огляду 4 предмета з числа тих, які не були виявлені.

"Станом на сьогодні залишаються відсутніми 10 предметів, місцезнаходження яких не встановлено. Про це були проінформовані правоохоронні органи", - зазначила представник Мінкульту.

При цьому Даценко зазначила, що комісія прийшла до висновку, що умови зберігання культурних цінностей "в основному задовільні".

Читайте такожНа території Києво-Печерської Лаври активісти нарахували 20 тисяч квадратних метрів незаконних забудов (відео)

"З оглянутих предметів 253 відреставровані, 65 потребують реставрації, а 2 з них знаходяться в аварійному стані", - перелічила вона.

Даценко додала, що предмети з тих, які не використовуються в релігійних обрядах, за результатами перевірки рекомендовано повернути в державну частину Музейного фонду України.

Даценко уточнила, що перевірка стану збереження та умов зберігання культурних цінностей, які враховувалися в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику - в основному і науково-допоміжному фондах, - проводилася Міністерством культури в період з 21 листопада по 17 грудня 2018 року.

Раніше повідомлялося, що інвентаризація Києво-Печерської лаври виявила зникнення кількох цінних ікон, за даним фактом порушено кримінальні провадження.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter