Біля Адміністрації президента проходить акція «Хто замовив Катю Гандзюк?» / фото twitter.com/chesno_movement/status

У Києві та десятках інших українських міст сотні активістів та небайдужих вийшли на акції пам’яті загиблої радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк. 

Як передає кореспондент УНІАН, в акції біля Адміністрації президента беруть участь близько 100 осіб. Вони тримають в руках великі листки паперу з літерами, які складені у напис “Київ питає: хто замовив Катю Гандзюк?”.

Читайте такожВбивство Гандзюк: суд почне слухати справу 27 травня

Сьогодні однойменні акції відбуваються у 9 столицях різних країн та у 40 українських містах. В акціях бере участь понад тисяча громадян. Учасники цих акцій зібралися на центральних площах своїх міст з метою нагадати суспільству та новообраному президенту про необхідність розслідування вбивства активістки Катерини Гандзюк, а також інших зухвалих нападів на активістів, про системне переслідування громадянських активістів з боку влади та про саботаж розслідувань нападів правоохоронними органами.

Учасники акції на вулиці Банковій та в інших містах оголосили вимогу до нового президента: припинити терор проти громадянського суспільства та покарати винних у вбивстві Гандзюк.

У Києві активісти розпочали акцію з хвилини мовчання за жертвами геноциду кримськотатарського народу, 75-ті роковини якого минають сьогодні.

Після цього учасники акції скандували: “Хто замовив Катю Гандзюк?” а згодом запалили файєри.

Нагадаємо, 11 лютого голові Херсонської облради Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк. Раніше бюро Херсонської обласної організації «Батьківщини» виключило з партії Мангера, а також рекомендувало йому піти з посади.

15 лютого суд вирішив взяти Мангера під варту на 17 днів із правом внесення застави. В той же день очільник Херсонської облради вийшов із СІЗО під заставу, а 18 лютого він вийшов на роботу.

Читайте такожВбивство Гандзюк: підозрюваного Павловського випустили з СІЗО на прохання прокуратури

17 квітня стало відомо, що прокуратура змінила підозру ще одному фігуранту справи Гандзюк — екс-помічнику нардепа Ігорю Павловському. Замість організації вбивства його звинуватили у замовчуванні (частина 1 статті 396 Кримінального кодексу). Ця стаття також передбачає «пом’якшення» покарання.

Крім того, кримінальну статтю пом'якшили ймовірному замовнику нападу на Гандзюк Владиславу Мангеру, очільнику Херсонської облради.

23 квітня стало відомо, що підозрюваному в організації вбивства Катерини Гандзюк — Сергію Торбіну та чотирьом іншим ймовірним виконавцям убивства активістки «пом’якшили» підозру: тепер їх звинувачують в умисному нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, а не у «вбивстві». У ГПУ пояснили, що зробили це, бо фігуранти справи пішли на угоду зі слідством.

ГПУ направила до суду обвинувальний акт стосовно п’яти людей, яких обвинувачують у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень Гандзюк, що спричинили її смерть.

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні.

Херсонську активістку, а також радницю міського голови Катерину Гандзюк 31 липня облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні. Активісти та знайомі повідомили, що вона померла від розриву тромбу.