этот материал доступен на русском

У Нацполіції хочуть віднести незаконний видобуток бурштину до особливо тяжких злочинів

17:08, 12 серпня 2019
Суспільство
1702 0
Важливим заходом щодо запобігання нелегальному видобутку бурштину є законодавче врегулювання / УНІАН

Голова Нацполіції Сергій Князєв заявляє, що для боротьби з нелегальним видобутком бурштину в Україні перш за все необхідно віднести цей злочин до категорії тяжких або особливо тяжких.

Про це глава Нацполіції сказав сьогодні в рамках робочої наради на Житомирщині під головуванням президента України Володимира Зеленського, повідомляє прес-служба відомства.

Читайте такожЗеленський закликав керівників поліції і СБУ в Житомирській області звільнитись через «бурштинових піратів»

Він вважає, що першим кроком має стати посилення відповідальності за порушення правил користування надрами, а також за операції з нелегально видобутим камінням. Крім того, слід законодавчо врегулювати процес видобутку бурштину.

«В першу чергу необхідно посилити кримінальну відповідальність за порушення правил охорони надр. Зміни до Кримінального кодексу в частині віднесення цього злочину до категорії тяжких або особливо тяжких дозволить більш ефективно документувати діяльність організаторів і виконавців цього незаконного бізнесу», - наголосив голова Нацполіції.

Наступним кроком, наголосив він, могло би стати запровадження кримінальної відповідальності за збут нелегально видобутого бурштину. На даний час до відповідальності притягуються лише старателі та перевізники, тобто пересічніі виконавці, а особи, які займаються незаконним скуповуванням бурштину, його зберіганням та реалізацією, такої відповідальності уникають.

«Важливим заходом щодо запобігання нелегальному видобутку бурштину є законодавче врегулювання цієї діяльності. Цей процес знайшов своє відображення в проекті закону «Про видобування та реалізацію бурштину», ухваленому Верховною Радою в першому читанні за основу ще у 2015 році, проте вже у лютому 2017 року законопроект погоджено не було», - нагадав Князєв.

За його словами, в законопроекті чітко визначалися умови легалізації цього бізнесу, регламентувалися і спрощувалися дозвільні процедури.

«За відсутності відповідного нормативного акту ми маємо безліч старателів, які працюють поза законом, та лише два держпідприємства, яким офіційно дозволено видобуток бурштину», – підкреслив Князєв.

Водночас глава Нацполіції зауважив, що через постійну зміну працівників та керівного складу підприємства перебувають у стані стагнації та фактично не приносять прибутку державі. При цьому за кожну тонну незаконно видобутого бурштину держбюджет недоотримує близько 600 тис.грн.

«За орієнтовними розрахунками, лише старателі Рівненської області до місцевих бюджетів мали б сплачувати в рік 20 млн грн податку та по 30 тис. грн за кожний гектар орендованих земель», – додав голова Нацполіції.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Теги: #поліція