Вівторок,
21 лютого 2017

Наші спільноти

Суд завершив допит свідків у справі російських ГРУшників

Голосіївський районний суд Києва сьогодні завершив стадію допиту свідків у кримінальному провадженні за звинуваченням російських спецназівців Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва і перейшов до стадії допиту потерпілих.

Фото УНИАН
Суд у справі Александрова і Єрофєєва закінчив допитувати свідків / Фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, в ході сьогоднішнього засідання в якості свідків були допитані військовослужбовці Сергій Солотвин та Станіслав Шляхтевич, які брали участь в бойовому зіткненні з російської диверсійно-розвідувальною групою, в яку входили Александров і Єрофєєв, під містом Щастя 16 травня 2015 року.

В своїх показах свідок Солотвин, зокрема, зазначив, що поранених Александрова і Єрофєєва після надання першої медичної допомоги евакуювали на ношах і плащ-наметі у вантажівку, яка стояла неподалік. При цьому Солотвин зазначив, що Єрофєєва несли на ношах, а поранений в плече Александров навіть говорив, що його нести не треба і що він може сам йти пішки.

Також Солотвин зазначив, що не бачив, як були поранені зазначені особи. У той же час він підкреслив, що загрози їхньому життю з боку українських військовослужбовців при евакуації не було.

Сестра Савченко на суді поспілкувалась із затриманими на Донбасі російськими ГРУшниками

В свою чергу свідок Шляхтевич зазначив, що під час зіткнення в лісопосадці він спочатку побачив приблизно в 10 метрах від себе пораненого Єрофєєва, а потім праворуч в 20 метрах - Александрова.

За словами Шляхтевича, він "краєм ока побачив у Єрофєєва "гвинторіз". Поряд з Александровим лежала гвинтівка "Вал". На уточнююче питання, чому він так впевнений, що саме ця гвинтівка була у Єрофєєва, Шляхтевич відповів, що він як військовослужбовець знайомий з типами і системами зброї.

Відповідаючи на запитання адвокатів обвинувачених, зокрема, щодо того, чи брали участь в зіткненні Єрофєєв і Александров, свідок сказав: "З упевненістю можу сказати, що брали, оскільки вони були одягнені у військову форму, при них була зброя".

Російський диверсант Єрофєєв у лікарні хотів обміняти свою гвинтівку - свідок

Разом з тим свідок зазначив, що не бачив, чи вели затримані вогонь з цієї зброї у бік українських позицій.

Зараз у судовому засіданні оголошено перерву до 15:00.

Як повідомляв УНІАН, 16 травня 2015 року сили АТО затримали в зоні бойових дій в Луганській області двох російських військовослужбовців - капітана Єрофєєва і сержанта Александрова.

Під час допиту Єрофєєв зізнався, що очолював диверсійно-розвідувальну групу з 12 чоловік, до складу якої входив Александров.

Путін: Можливий обмін Єрофєєва і Александрова затриманих українців повинен бути рівноцінним

26 серпня заступник генерального прокурора - головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що досудове розслідування щодо Єрофєєва і Александрова завершено. Російські військовослужбовці підозрюються у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених п'ятьма статтями Кримінального кодексу України. За словами Матіоса, прокуратура буде просити суд призначити максимальне покарання для російських спецназівців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Новини суспільства

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку