В Одесі оплесками попрощалися з відомою актрисою Іриною Токарчук, яка померла від серцевого нападу 25 січня.

Як передає кореспондент УНІАН, прощання з Токарчук відбулось сьогодні в Одеському академічному російському драматичному театрі, де актриса служила понад 20 років.

Читайте такожГоловні новини України 27 січня: нові заражені коронавірусом та ціна на газ для населення

Незважаючи на негоду (сильний вітер та снігопад) на жалобну церемонію прийшли сотні городян - рідні, близькі та колеги Токарчук, а також шанувальники її таланту.

У на сцені встановили труну з тілом.

Після закінчення церемонії присутні проводжали її стоячи.

Перед цим колеги актриси підходили до мікрофона, щоб висловити свої почуття, думки у зв'язку з її смертю. Серед них - популярний актор Яків Гоп, народні артисти України Георгій Делієв, Олег Філімонов, Олег Школьник.

За словами Школьника, незважаючи на те, що популярність до Токарчук прийшла через телебачення та кіно, театр займав у її житті головне місце.

«Важкий час, важкий день. Біда прийшла в наш дім. Від нас пішла дивовижна актриса, ми втратили чудову людину. Від нас пішла рідна душа... Її серце було в театрі. Не знаю, як мені тепер жити. Тридцять років ми з нею були пліч-о-пліч - і в театрі, і в кіно. Не було дня, щоб ми з приводу чи без не спілкувалися по телефону або в театрі», - сказав народний артист.

Він зазначив, що були періоди, коли Токарчук не давали ролі, й вона дуже сильно переживала, коли таким чином її «переставали помічати».

«Вона мучилася тому, що її не помічають», - акцентував Школьник, додавши, що з незрозумілих причин влада не дала відомій актрисі абсолютно ніякого звання.

Водночас, за його словами, той факт, що попрощатися з нею прийшли так багато людей, доводить, що Токарчук була «істинно народною артисткою».

Школьник також підкреслив, що останні два роки вона грала у виставі «Ліки від депресії», довівши всім, що є істинно глибокою та розумною актрисою.

«Ми знаємо, ми прекрасно знаємо їй ціну. Її нам буде надзвичайно не вистачати», - сказав артист.

Філімонов, із яким Токарчук знімалася в телевізійному проекті «Джентльмен-шоу», назвав її тонкою та делікатною людиною, приголомшливим партнером по сцені та знімальному майданчику.

«Близько 16 років спільного телевізійної роботи. Вона не боялася бути смішною, що не всім дано, і в цьому була гранично органічною. Дуже боляче й прикро, що вона так рано пішла від нас», - сказав Філімонов.

Ірина Токарчук: що відомо про акторку 

  • Ірина Токарчук 22 роки служила в Одеському академічному російському драматичному театрі, також працювала в Будинку клоунів (театр «Маски»), де грала в постановках «Отелло», «Єврей і Еврідіка», «Ромео і Джульєтта».
  • Вона зіграла десятки ролей у театрі та кіно. Велику популярність здобула завдяки ролі тьоті Сіми з Одеської комунальної квартири (гумористичне телевізійне шоу «Джентльмен-шоу»).
  • У 2014 році за багаторічну сумлінну працю, високі трудові та творчі здобутки Токарчук була нагороджена Почесним знаком Одеського міського голови «За заслуги перед містом».

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram