Веніславський прокоментував терміни того, коли треба стати на військовий облік / фото УНІАН, Олександр Кузьмін

Нардеп, член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський звинуватив Кабмін у тому, що українці за кордоном мають стати на військовий облік на місяць швидше, ніж ті, хто перебуває на Батьківщині.

"З погляду чинних нормативно-правових актів, дійсно, в мене також виникає питання, чому для громадяни України, які проживають за кордоном, термін оновлення даних зменшений до місяця замість двох місяців. І це питання також ми обговорювали і адресували до Кабінету Міністрів України, тому що, знову ж таки, це питання постанови, а не питання законодавства. Ми можемо лише в рамках парламентського контролю якісь акти реагування вчиняти", — пояснив він в ефірі Radio NV.

За словами нардепа, скорочення терміну до одного місяця передбачене постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня № 563 про внесення змін до порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Оборонний комітет звернувся до уряду з запитом, однак поки не отримав коментарів з цього приводу.

Відео дня

"Зараз я не можу відповідати, чому саме Кабінет Міністрів України таким чином вирішив модифікувати вимоги щодо взяття на військовий облік громадян, які проживають за кордоном", — підсумував Веніславський.

Війна в Україні - мобілізація

Раніше голова Комітенту ВР з питань нацбезпеки, оборони і розвідки Олександр Завітневич заявив, що в Україні не планують продовжувати термін оновлення даних для військовозобов'язаних

Зазначається, що мобілізаційний потенціал в Україні становить щонайменше 5-6 мільйонів чоловіків, але ЗСУ зараз не потребує стільки людей.

Нещодавно Кабінет міністрів автоматично продовжив на три місяці відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

Вас також можуть зацікавити новини: