За словами нардепа Дмитра Наталухи, без працюючої економіки Україні не перемогти / колаж УНІАН, фото УНІАН

Мобілізаційний потенціал в Україні становить щонайменше 5-6 мільйонів чоловіків, проте від ЗСУ наразі немає запиту на таку кількість. Про це повідомив нардеп, голова Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха на своїй сторінці у Facebook

"За різними оцінками (як нашими, так і в ЗМІ) в Україні мобілізаційний потенціал становить мінімум 5-6 млн чоловіків. Чи був у нас запит на мобілізацію їх всіх? - Ні. Відповідно, стоїть питання щодо того, хто не має бути мобілізований", - зауважив він. 

Також Наталуха підтвердив, що голосував за закон про мобілізацію, оскільки це був запит військових. Він додав, що всі запити армії було виконано, проте підкреслив, що військові потреби нероздільні з економікою. 

Відео дня

"Ця війна - війна людських ресурсів проти ефективності. Ефективність економіки - одна з її складових. Без працюючої економіки нам не перемогти. В принципі - нікому не перемогти. Не дарма є вислів, що "другу світову виграла економіка США". Звісно, можна сказати, що інженер-конструктор куди важливіший у ролі штурмовика, ніж розробник передового оборонного стартапу (так, це реальний приклад), але це буде брехнею", - наголосив нардеп. 

Своєю чергою Наталуха додав, що бронювати 100% чоловіків держава не збирається, тому що це навіть технічно неможливо. 

"Та і мета - не врятувати всіх від війни, а передбачити безперебійну роботу лише критичних працівників. Ідеться лише про певний відсоток", - зазначив він.

Мобілізація в Україні - останні новини

Раніше голова Комітенту Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони і розвідки Олександр Завітневич заявив, що в Україні не планують продовжувати термін оновлення даних для військовозобов'язаних

"Я особисто не підтримую продовження терміну оновлення даних після 16 липня. Я думаю, зараз воно працює - будь ласка, ідіть оновлюйте дані. Тому що інакше це може тривати нескінченно", - пояснив політик. 

Водночас адвокат Юрій Танасійчук розповів, що заважає в Україні запровадити е-повістки. За його словами, нині немає жодних законодавчих обмежень, які б не дозволяли ввести електронні повістки.

"Взагалі, навіщо було створювати додаток, якщо його не доповнювати функціоналом? Але, якщо про це заявляє парламентар, доволі впливова особа, то очевидно, що цих електронних повісток не буде", - підкреслив Танасійчук. 

Вас також можуть зацікавити новини: