Фото t.me/UaOnlii

"Згідно з базами даних громадян Російської Федерації, у нещодавно заарештованого ДБР вугільного барона Кропачева є російський паспорт на прізвище "Мирний"! У нещодавно опублікованих Telegram посиланнях на базу "Химера" зазначено, що станом на 08.06.2016 Кропачев змінив прізвище на "Мирний" у РАЦС м. Таганрога Ростовської області, номер акту 24", - повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook експерт Охрименко.

Експерт вважає, що Кропачев (Мирный) не здійснював вихід з російського громадянства. Найімовірніше, Кропачев не вклеював фотографію в паспорт по досягненню 45-річного віку, і його паспорт формально вважається недійсним, при цьому російське громадянство Кропачева (Мирного) зберігається. Він у будь-який момент може звернутися до консульської установи РФ, сплатити штрафи, вклеїти фотографії та отримати новий паспорт.

"Зручний статус, тим більше коли до тебе є питання від українських правоохоронців", - резюмує Охрименко.

Відео дня

Інформацію про наявність у Кропачева російського громадянства та фотографії виписок із системи рос.паспорт раніше у виданні EUTODAY опублікувала міжнародна група журналістів, яка займається розслідуванням дезінформаційних кампаній РФ, спрямованих на створення псевдоекспертів та маніпуляцію європейською громадською думкою.

"Кропачев звернув на себе увагу розслідувачів серією компліментарних статей у міжнародних медіа і тим фактом, що для відкриття телеканалу UWN він залучив топ-менеджмент націоналізованого холдингу "112 Україна". Все це відбувалося на тлі гучного скандалу в Європі навколо російського пропагандистського проєкту "Голос Європи", до створення якого також причетний топ-менеджмент холдингу "112 Україна". Колишнього директора телеканалу "112 Україна" Артема Марчевського внаслідок скандалу ряд європейських країн вимагав включити до нового пакету санкцій. Чи причетний Кропачев до діяльності "Голоса Європи", невідомо, як і той факт, чи використовують колишні співробітники "112-го" потужності каналу UWN, що належить Кропачеву, для роботи проєкту "Голос Європи". Навіщо Кропачев, бізнес якого дуже потребує лояльності влади, пішов на зближення з командою Медведчука, що очікувано викликало різку критику та увагу журналістів-розслідувачів? Відповідь на всі ці питання найближчим часом мають дати українські та європейські правоохоронці", - написав експерт.

Раніше ЗМІ повідомляли, що керівники та співробітники закритого медіахолдингу "112 Україна", паралельно з українськими проєктами, займаються створенням двохвеликих проєктів у Європі: "Голос Європи" та "Співвітчизники". Портал "Голос Європи" виступає як новинний ресурс, що просуває проросійську повісткудня і спрямований на маніпуляцію громадською думкоюв Європі.

Проєкт "Співвітчизники" представляє собою віртуальний центр правової допомоги для опозиціонерів, нібито борців за свободу слова. Обидва проєкти активно використовують ресурси та експертизу колишніх співробітників "112 Україна". Їх діяльність спрямована на підрив довіри до європейських інститутів і підтримку проросійських настроїв. Ці проєкти є частиною широкої кампанії з дезінформації, націленої на дестабілізацію інформаційного простору Європи, стверджується в розслідуванні.