Суд зменшив заставу Коломойському / фото УНІАН, Віктор Ковальчук

Увечері 27 лютого відбулося судове засідання, де бізнесмену Ігорю Коломойському продовжували запобіжний захід. Адвокати переконували суд у невинуватості свого підзахисного і наводили як документальні підтвердження своїм словам, так і новими свідченнями функціонерів ПриватБанку та чиновників Нацбанку. Попри те, що свідчення свідків посипались, суд залишив бізнесмена ще на два місяці у СІЗО, при цьому зменшив суму застави на сто п’ятдесят мільйонів гривень, повідомляє ТСН.

Журналісти зазначають, що слідство вже шостий місяць поспіль будує свої підозри на словах колишніх працівників банку. Загалом – це свідчення чотирьох осіб.

За версією слідства, Ігор Коломойський протягом 2013 та на початку 2014-го року нібито вивів із банку 5 мільярдів 700 мільйонів гривень готівки, шляхом імітації їх внесення на рахунки банку. Зникнення цих грошей не помічали протягом десяти років. І лише в серпні минулого року, на підставі рапорту співробітника однієї зі спецслужб справу було відкрито.

Цього разу адвокати Коломойського навели у суді протоколи повторного допиту свідків обвинувачення, і з’ясувалось, що вони змінились. Але суддя знову став на бік обвинувачення і залишив бізнесмена ще на два місяці у СІЗО, при цьому зменшив суму застави до двох мільярдів і чотирьохсота мільйонів гривень. Також зобов’язав провести потерпілому усі необхідні медичні процедури.   

Під час судового засідання адвокат бізнесмена Олег Пушкар зачитав протокол допиту, який долучений до справи:

"Питання адвоката: "Ви називаєте ці угоди "фіктивними" - що ви вкладаєте в поняття "фіктивне"?"

Відповідь: "Ну, що угода без наявності готівки".

Питання: "Чи вірно я розумію, що угода, немає готівки, а є безготівковий розрахунок – реально вона є фіктивною?"

Відповідь: "Ну, мабуть, я не є обізнаним у філології, так я, мабуть, побачив, що саме  це слово у вас викликало дуже багато запитань, тому, мабуть, я не те слово підібрав, під визначення цих транзакцій. Але якщо ця угода про продаж готівки, ну добре, допоможіть мені підібрати…"

Адвокат: "Я не можу вам допомогти, можу лише запитати, чи це ваше формулювання обране саме вами?"

Відповідь: "Ну, мені там допомогли деякі види формулювань підібрати"".

Бізнесмен Ігор Коломойський зазначив, що ПриватБанк не може бути потерпілим.

"ПриватБанк не може бути потерпілим, тому що гроші внесені або не внесені, а у розрізі вашого питання не має значення, були вони надалі продані і чи за них реально були отримані безготівкові гроші. Якщо я не вніс гроші, то ПриватБанк продав Реалбанку повітря. І двом іншим банкам, але отримав за них не повітряні гроші, а справжні", - пояснив Коломойський у суді.

Справа Коломойського - що треба знати

Нагадаємо, у вересні 2023 року Коломойському повідомили про підозру за двома статтями. Йому інкримінують шахрайство та легалізацію майна, отриманого злочинним шляхом. Під час розгляду справи суд обрав Коломойському запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю застави в 509 млн грн.

6 жовтня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам Коломойського, які просили зменшити розмір застави до початкового рівня.

21 жовтня Олександр Лисак повідомив, що під час перебування в ізоляторі тимчасового тримання Коломойський "має серйозні проблеми" з доступом до медичної допомоги.

24 жовтня суд відмовився замінити Коломойському утримання під вартою на домашній арешт. Водночас, суд зобов'язав керівника відділу забезпечення досудового слідства Служби безпеки України та державної установи Центр охорони здоров'я державної кримінальної виконавчої служби України у Києві та області невідкладно забезпечити проведення повного медичного обстеження Коломойському з метою встановлення, чи може він за станом здоров'я перебувати в умовах слідчого ізолятора без надання спеціалізованої медичної допомоги.

27 жовтня Шевченківський районний суд міста Києва продовжив термін утримання під вартою для бізнесмена Ігоря Коломойського до 2 грудня з альтернативною визначення застави в 3,9 млрд гривень. 

6 листопада Шевченківський районний суд міста Києва переніс засідання з розгляду клопотання сторони захисту про зміну запобіжного заходу бізнесмену Ігорю Коломойському.

15 листопада Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) у середу, 15 листопада, зібралася, щоб розглянути апеляційну скаргу захисту бізнесмена Ігоря Коломойського щодо ухвали ВАКС від 24.10.2023 у справі № 991/9378/23 про повернення скарги Коломойського І. В. на бездіяльність Генерального прокурора та постанову прокурора від 13.10.2023 про відмову у задоволенні клопотання про зміну підслідності. Однак суд переніс засідання на 17 листопада у зв'язку з тим, що сторона захисту звернулася з клопотанням про забезпечення особистої участі Ігоря Коломойського у розгляді справи.

Колегія суддів Київського апеляційного суду 16 листопада зменшила суму застави для бізнесмена Ігоря Коломойського на 891 мільйон гривень.

23 листопада Шевченківський районний суд міста Києва продовжив строк досудового розслідування у кримінальному провадженні стосовно бізнесмена Ігоря Коломойського і екс-керівника столичної філії Приватбанку Сергія Волкова на три місяці - до 2 березня 2024 року.

28 листопада Шевченківський районний суд міста Києва задовольнив клопотання сторони обвинувачення про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою бізнесмена Ігоря Коломойського до 26 січня 2024 року з альтернативною визначення застави 3 млрд 712 тис. грн.

21 грудня Київський апеляційний суд розглядав оскарження ухвали слідчого судді Шевченківського райсуду про продовження строку утримання Коломойського під вартою. Суд залишив бізнесмена під вартою до 26 січня, але зменшив йому заставу приблизно на 300 млн грн.

22 січня 2024 року Шевченківський районний суд міста Києва продовжив термін тримання під вартою бізнесмена Ігоря Коломойського.