Ірина Венедіктова оголосила про впровадження системи I-DOC / фото Офісу Генпрокурора

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова оголосила про впровадження системи I-DOC у роботу прокуратури АР Крим та міста Севастополя.

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Презентація проекту пройшла за участю Тимчасово повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін, Надзвичайного та Повноважного Посла Королівства Норвегії в Україні Еріка Сведала, генерального секретаря Норвезького Гельсінського комітету Гейра Хоннеланда і керівника прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігоря Поночовного. 

"Система I-DOC стане п’ятим діджитал-інструментом, який прокурори використовуватимуть у своїй роботі. Ми перебуваємо на етапі масштабної  цифрової трансформації. Впровадження системи допоможе нам бути ще більш ефективними у розслідуванні порушень прав людини у Криму. Після успішного пілоту у прокуратурі АРК ми впроваджуватимемо її далі", - заявила Ірина Венедіктова. 

Зазначається, що база даних I-DOC – інструмент для аналізу та систематизації розслідувань воєнних злочинів та злочинів проти людяності з метою використання на національному та міжнародному рівнях. 

Програму презентовано в рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги "Підтримка реформи сектору кримінальної юстиції в Україні", наданої Посольством США в Україні.

"Цей проект сприятиме зусиллям України щодо притягнення до відповідальності осіб за серйозні порушення міжнародного права, які відбуваються на Донбасі та в Криму", – наголосила Крістіна Квін. 

Фото Офісу Генпрокурора

Базу даних I-DOC було розроблено компанією "Кейс Метрікс Нетворк" за підтримки Норвезького Гельсінського Комітету та Міністерства закордонних справ Норвегії.

Читайте такожРосіяни зібралися будувати у Криму нове курортне місто"Наша співпраця у цьому проекті ще раз демонструє стійку підтримку Норвегії щодо незаконності окупації Криму. Ми раді, що рішення норвезьких спеціалістів можуть бути корисними у фіксації злочинів та притягнення до відповідальності винних у порушенні прав людини", – відзначив Ерік Сведал. 

Стверджується, що система I-DOC дозволить оптимізувати та спростити роботу слідчих й прокурорів у розслідуванні злочинів, пов’язаних зі збройним конфліктом, а також забезпечити належну взаємодію між національними інституціями та Міжнародним кримінальним судом. Вона передбачає оцифрування матеріалів кримінальних проваджень щодо порушень норм міжнародного гуманітарного права та дає можливість ефективніше використовувати докази, зібрані під час розслідування кримінальних проваджень.

"Впровадження системи дасть можливість оцінити масштабність порушення, контекст, в якому воно вчиняється, а також їх вплив на реалізацію окупаційної політики держави-агресора", - зазначають в Офісі генпрокурора.

Фото Офісу Генпрокурора

Вас також можуть зацікавити новини: