Луганські альпіністи на Ельбрусі вшанують пам'ять воїнів-шахтарів

00:19, 19 серпня 2010
Спорт
861 0

До складу експедиції увійшли 12 спортсменів

На Ельбрусі буде встановлено прапори Луганської області, Національного Олімпійського комітету й копія стягу луганських воїнів-шахтарів, що воювали на Кавказі в роки Великої Вітчизняної війни. Про це було заявлено на зустрічі заступника голови облдержадміністрації Родіона МІРОШНИКА з групою альпіністів.

Прапори на вершині найвищої гори Європи встановлять луганські альпіністи, які вирушать у Приельбрусся. Основне завдання спортсменів – відновити пам`ятник воїнам-шахтарям, загиблим під час оборони Кавказу від фашистських загарбників. Пам`ятник було встановлено 9 травня 1987 р. на одному зі схилів Ельбрусу. Тепер луганцям належить впродовж декількох днів на висоті 3,5 тис. метрів його реконструювати.

До складу експедиції увійшли 12 спортсменів. Найстаршому з них – за 60, наймолодшому – трохи більше 20 років. Луганські альпіністи не лише відновлять пам`ять про героїв прославленої 395-ої Шахтарської дивізії, бійці якої не пустили гітлерівців у Закавказзя, але й здійснять сходження на деякі перевали Ельбрусу.

Поїздка стала можливою завдяки допомозі Національного Олімпійського комітету, який виділив частину необхідних коштів. До Луганська експедиція повернеться 16 вересня.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter