Яна Качур / REUTERS

Збірна України з легкої атлетики виборола золоту медаль на Європейських іграх-2019 в Мінську.

Українські легкоатлети виграли командні змагання, які проходили в дев'яти дисциплінах.

Українська збірна захопила лідерство після першого етапу - в бігу на дистанції 100 метрів переміг Сергій Смелик. Максимальну кількість балів Україна заробила також у стрибках у довжину серед жінок (виграла Марина Бех-Романчук).

Другий результат українці показали у змішаній естафеті 4х400 метрів (Олег Миронець, Ганна Рижикова, Тетяна Мельник та Данило Даниленко), а також стрибках у висоту серед чоловіків (Андрій Проценко).

За підсумками восьми дисциплін Україна набрала стільки ж балів, скільки і Білорусь (74). Вирішальною стала змішана комбінована естафета переслідування, в якій українці (Євген Гуцол, Ольга Ляхова, Олексій Поздняков та Яна Качур) менш ніж на секунду випередили господарів змагань.

Це золото стало для збірної України дев'ятим на Європейських іграх-2019.

Як повідомляв УНІАН, раніше українські легкоатлети завоювали дві золоті медалі Європейських ігор в естафетах.