Лука Дончич / REUTERS

Словенський захисник "Даллас Маверікс" Лука Дончич встановив новий рекорд НБА в матчі регулярного чемпіонату проти "Голден Стейт" (142:94).

Дончич зробив тріпл-дабл (10 і більше очок за трьома різними статистичними показниками) всього за 26 хвилин на паркеті, що є рекордним результатом. На рахунку словенського вундеркінда - 35 очок, 11 результативних передач і 10 підбирань.

Попередній рекорд належав одному з найкращих баскетболістів світу Леброну Джеймсу, який в березні цього року оформив тріпл-дабл за 28 хвилин.

Дончич також став наймолодшим гравцем в історії НБА, якому вдалося оформити тріпл-дабли як мінімум з 35 набраними очками у двох іграх поспіль.

Цікаво, що за першу чверть матчу словенський захисник набрав 22 очки, 5 підбирань і 5 передач - більше, ніж вся команда суперника, за всіма трьома показниками. Дончич став першим за 16 років баскетболістом в НБА, який перевершив команду суперника за трьома ключовими статистичними показниками за одну чверть.

Відео було опубліковано на офіційному каналі НБА в YouTube.

УНІАН раніше також повідомляв про те, що українець Олексій Лень провів свій найкращий матч в поточному сезоні НБА.