Сюжет дня: Повернення Саакашвілі українського громадянства
 • Повернення Саакашвілі українського громадянства

  Повернення Саакашвілі українського громадянства

  Наприкінці липня 2017 року президент Петро Порошенко підписав указ про припинення Міхеїлу Саакашвілі громадянства України - нібито через те, що він надав недостовірні дані при вступі в громадянство, зокрема, щодо його судимості в Грузії. 

  Одночасно в Україні Саакашвілі інкримінувалися три статті Кримінального кодексу: замах на злочин (ч. 1 ст. 15), злочин визнається вчиненим за попередньою змовою групою осіб, якщо його спільно вчинили дві або більше осіб (ч. 2 ст. 28), сприяння учасникам злочинних організацій та приховування їхньої злочинної діяльності (ч. 2 ст. 256). 

  Як заявляв генпрокурор Юрій Луценко, Саакашвілі організував акції протесту з метою захоплення державної влади в Україні та сприяння членам злочинного угруповання екс-президента Віктора Януковича і бізнесмена Сергія Курченка у припиненні їх кримінального переслідування. 

  У вересні 2017 року Саакашвілі незаконно з проривом перетнув державний кордон з Польщі в Україну, що підтверджується рішеннями місцевого та апеляційного судів. 12 лютого 2018 року Саакашвілі за процедурою реадмісії був переданий Польщі. 

  У зв’язку з вчиненим правопорушенням стосовно нього існує обмеження у в’їзді в Україну терміном до 2021 року. Однак Саакашвілі неодноразово звертався з проханням повернути йому українське громадянство та заявляв про намір повернутися до України. 

  28 травня 2019 року новопризначений президент України Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянства.

  Останнє оновлення: 05.06.2019 13:23

Новини про повернення Михеілу Саакашвілі українського громадянства

Стрічка новин
завантаження...
завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

+
Погоджуюся
Продовжуючи переглядати www.unian.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом , і погоджуєтеся c Політикою конфіденційності