Замки Шенбрунн в Австрії та Тракай у Литві – одні з найкрасивіших у Європі / колаж УНІАН, фото Марина Григоренко

Європейський континент славиться численними замками, палацами і фортецями в усіх можливих архітектурних стилях. Часто вони розташовані в мальовничих місцях і оповиті легендами, а тому є обов'язковими пунктами призначення для більшості туристів, які відвідують Європу.

Видання Daily Express склало список із 10 найнезвичайніших замків по всій Європі, які обов'язково варто відвідати під час подорожі на континент.

1. Шато де Шамбор, Франція. Найбільший замок у французькій долині Луари, Шамбор, був побудований у першій половині 16 століття як мисливський будиночок для короля Франциска I. Після Французької революції він був на деякий час покинутий, але тепер відкритий для публіки. Загалом у замку понад 400 кімнат і понад 80 сходів.

Відео дня

2. Замок Ейлін Донан, Шотландія. Це одне з найбільш знакових місць Шотландії, розташоване на острові, де зустрічаються три озера. Замок був побудований у 13 столітті, але відтоді кілька разів перебудовувався. Туристи можуть відвідати майже кожну частину замку.

3. Замок Корвін, Румунія. Це один із найбільших замків у Європі, а також одне із семи чудес Румунії. Він був побудований у кілька етапів і має Лицарську залу та Залу парламенту.

4. Замок Нойшванштайн, Німеччина. Можливо, це найвідоміший замок у світі, який також вважається джерелом натхнення для знаменитого діснеївського замку з "Попелюшки". Палац 19 століття розташований біля підніжжя Альп, і його відвідують понад мільйон туристів на рік. Незважаючи на вражаючий зовнішній вигляд, його будівництво так і не було завершено, а "казковий" король Людвіг II Баварський, який його будував як свою резиденцію, практично не встиг там пожити. Детальніше про відвідування замку ви можете почитати в нашому окремому матеріалі.

5. Замок Конві, Уельс. Насправді в Уельсі найбільше замків на квадратний кілометр у Європі, а Конві – один із найбільш вражаючих у країні. Цей середньовічний замок був побудований всього за чотири роки королем Едуардом I і неймовірно добре зберігся до наших днів.

6. Алькасар у Сеговії, Іспанія. Цей середньовічний замок є одним із найбільш вражаючих скельних замків у світі. Фортеця впродовж багатьох років була домівкою для 22 королів і місцем численних історичних подій. Саме тут відбулася остання зустріч Христофора Колумба та короля Фердинанда Католицького.

7. Тракайський замок, Литва. Замок розташований у самому серці озера Гальве – на острові Тракай. Його будівництво було розпочато в 14 столітті, потім він був перебудований у 1950-х і 1960-х роках і сьогодні є популярною туристичною визначною пам'яткою. Тракай колись був одним із головних центрів Великого князівства Литовського. Детальніше про відвідування замку ви можете почитати в нашому окремому матеріалі.

8. Палац Пена, Португалія. Цей барвистий палац розташований у Сінтрі, за кілька хвилин їзди від столиці Португалії Лісабона. Романтичний замок був побудований в 1854 році та є одним із семи чудес Португалії. Це популярний туристичний напрямок і фантастичний фон для фотографій в Instagram.

9. Замок і фортеця Акерсхус, Норвегія. Цей замок розташований у норвезькій столиці Осло. Спочатку замок він побудований для захисту міста, але пізніше став королівською резиденцією.

10. Замок Шенбрунн, Австрія. Цей палац служив головною літньою резиденцією правителів Габсбургів, а його назва означає "прекрасна весна". У палаці в стилі бароко понад 1400 кімнат, а його сади неймовірно красиві.

Як повідомляв УНІАН, раніше туристам назвали найдешевші міста Європи для сіті-брейку цього літа. Очолила рейтинг румунська столиця Бухарест.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для мандрівок та дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-каналі УНІАН.Туризм.