Україна почала 2021 рік на 41 місці в рейтингу паспортів світу / фото УНІАН

Багаторічне лідерство європейських країн у рейтингу паспортів світу порушили країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону, які першими вступили на шлях відновлення від пандемії коронавірусу.

Читайте такожКоронавірус підняв інтерес жителів багатих країн до пошуку другого громадянства

Про це свідчать опубліковані 5 січня 2020 року дані індексу паспортів на I квартал від компанії Henley & Partners.

Якщо не брати до уваги фактичні обмеження на переміщення, японський паспорт третій рік продовжує утримувати першу позицію (191 країна для безвізового в'їзду) або самостійно, або разом з Сінгапуром, який цього року розташувався на другому місці (190). На третьому місці - Південна Корея і Німеччина (189), відзначають експерти.

"Всього рік тому ми засвідчили факт рекордної глобальної мобільності, яка продовжувала зростати. Ми були впевнені, що свобода пересування – це відмінна риса сильних паспортів. Режим глобальної ізоляції спростував ці прогнози, а з цим приходить і розуміння того, що таке дійсно сильний паспорт у світі, охопленому пандемією", - прокоментував голова ради директорів Henley & Partners і автор індексу паспортів Кріс Келін.

Україна при цьому за рік піднялася в рейтингу на два рядки і тепер посідає 41 місце з можливістю подорожувати без візи до 130 країн світу. У період з вересня по січень Україна уклала взаємну безвізову угоду з Колумбією. Однак за фактом українці через карантинні обмеження на даний момент можуть вільно їздити тільки приблизно в 50 країн. 

Індекс паспортів Henley & Partners на I квартал 2021 року / фото ru.henleyglobal.com

При цьому експерти Henley & Partners дали прогноз щодо позицій України в рейтингу на 2021 рік.

"Геоекономічна присутність Китаю буде розширюватися, особливо в Україні та Узбекистані. У цих умовах Україна буде задавати тренди. Вона відновить безвізовий режим для поїздок в ЄС і отримає доступ до кількох нових напрямків. Попит на робочу силу в Центральній і Східній Європі та Німеччині буде продовжувати зростати, що викличе подальший міграційний відтік з країни", - зазначив старший дослідник у фінському інституті міжнародних відносин (Гельсінкі) Григорій Нижніков.

Як коронавірус змінив туризм

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм канал УНІАН.Туризм.