Дмитро Комаров в Пакистані / фото прес-служби «1+1»

У новому випуску тревел-шоу «Світ навиворіт» про Пакистан від 22 травня Дмитро Комаров і Олександр Дмитрієв показали, як живуть представники іншої релігії в консервативній ісламській країні.

Читайте такожУ новому випуску «Світ навиворіт» Дмитро Комаров показав, як розважаються мешканці суворої мусульманської країни (відео)

Як повідомляє прес-служба «1+1», команда проекту вирушає в регіон, який називають Кафірістан, що означає «Країна невірних». Саме так місцеві жителі називають важкодоступну гірську територію, де живе народ калаші. В одній з найбільш релігійних і консервативних країн світу, де 96% населення сповідують іслам, а за богохульство чекає смертна кара, ця нечисленна група людей зберігає давні традиції і живе за своїми законами. Їх правила життя суперечать догмам ісламу.

«Раніше Кафірістан населяли гірські народи, які поклонялися своїм богам і духам. Але в 19 столітті більшість їх земель були завойовані Афганістаном, а люди звернені в іслам. Сьогодні свою давню релігію вдалося зберегти лише невеликій частині калашів, яка залишилася жити на території Пакистану», - розповідає Дмитро Комаров.

Калаші живуть в одному з найбільш важкодоступних регіонів Пакистану, на кордоні з Афганістаном. Давні традиції і ритуали цього таємничого народу складно зрозуміти сучасній людині. Як і багато століть тому, вони ховають померлих в гробах, які не закопують, тому кладовище всіяне черепами. Вони вважають жінок «нечистими», з чим також пов'язані специфічні традиції цього народу. Незважаючи на суворі заборони в Пакистані, калаші виробляють і активно вживають алкоголь. А на похоронах влаштовують справжнє свято, тому що вірять, що життя на небі залежить від того, як проведеш людину в останню путь.

Дмитро Комаров в Пакистані / фото прес-служби «1+1»

Цьому народу вдалося зберегти свою релігію в країні з суворими мусульманськими законами. Але відрізняються калаші не тільки традиціями, а й зовні: їх світла шкіра і блакитні очі в Пакистані - рідкість.

Калаші - унікальне зникаюче плем'я. Вони старанно оберігають свої традиції, але з огляду на те, що релігійні знання передавалися тільки усно і йдуть разом зі старійшинами, народність можна назвати зникаючої. Сьогодні в світі залишилося не більше 3000 калашів. Тому кадри найдавніших традицій і ритуалів, а також інтерв'ю старійшин народу становлять особливу цінність. Цілком ймовірно, що через кілька десятиліть подивитися унікальні обряди можна буде тільки на архівних кадрах - таких, як Дмитро Комаров і Олександр Дмитрієв зняли в Пакистані. За однією з версій, калаші є нащадками воїнів Олександра Македонського, але це лише одна з численних легенд.

Дмитро Комаров покаже шокуючі традиції цього стародавнього народу, дізнається, коли і навіщо калаші беруть в руки автомати, а ще навчиться готувати традиційні страви цього народу і поділиться українськими рецептами з жителями селища, влаштувавши для них справжню гуцульську вечерю. Спеціально для цього телеведучий взяв в Пакистан продукти, особисто привезені ним з українських Карпат.

Вас також можуть зацікавити такі сюжети